XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Студенти кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій вивчали основні етапи установки супутникового комплекту

13:25, 12-11-2020

Під час двотижневої перерви, яка була викликана погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні студенти навчальних груп кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій здійснювали підготовку в режимі дистанційного навчання за допомогою платформи Zoom.

Але ніяке використання передових інформаційних технологій щодо дистанційного навчання не замінить живого спілкування викладачів зі студентами. Нарешті студенти груп МРД-11, МРД-12, ПТБ-11, ПТБ-12, СТД-11, ЕПД-11, МНД-12, АЗД-11, ДЗД-11, МНД-11, ПД-14, КІД-12, ШІД-11, ІСД-11, ПД-13, ІСД-12, ПД-12, ПД-11, КІД-11, ШІД-11, КНД-11, КНД-12 включилися до відпрацювання питань встановлення та юстирування антен супутникових систем цифрового телебачення, до практичного відпрацювання питань налаштування супутникових приймачів.

Практичні заняття включають вивчення конструктивних особливостей приймальних антен супутникового телебачення, відпрацювання способів прийому сигналу кількох супутників на поворотну і нерухому антену, встановлення та налаштування програм AltDVB і DVB Dream, вибір місця встановлення антени, основні етапи установки супутникового комплекту.

При наведенні антени на супутник попередньо необхідно визначитися з сектором пошуку сигналу. Для цього проводяться розрахунки кута місця і азимута супутника з використанням програмного пакета «Satellite Antenna Alignment». Заняття проводилися в польових умовах на відкритому майданчику будівлі Державного університету телекомунікацій.

Для проведення практичних занять на сьогодні використовується стандартний комплект, який складається з:

  • супутникової антени діаметром 0,9 м;
  • кронштейна (кріплення антени);
  • конвертера;
  • кабелю;
  • супутникового ресивера (супутникового приймача STAR TRACK).

Перегляд супутникових телеканалів здійснюється шляхом моніторів комп'ютерів (через спеціальну вбудовану DVB-карту) та з використанням телевізійного обладнання.

Отримані комунікативні і практичні знання на кафедрі мобільних та відеоінформаційних технологій в повній мірі відповідають вимогам роботодавців щодо фахівців, які займаються технічною експлуатацією та управлінням мережами стільникового зв'язку та цифрового телебачення.

Переглядів: 3 810