Топ 7 найпоширеніших способів зараження пристроїв як інноваційне впровадження в навчання

15:18, 16-01-2021

Новорічні свята закінчилися, карантин продовжується, а фахівці кафедри Систем інформаційного і кібернетичного захисту вкотре підготували  цінну інформацію.

З кожним роком способів зараження пристроїв стає все більше, і ця небезбека чекає кожного як вдома так і на роботі. Топ сім небезпек:

1. Фішингові повідомлення

Основною метою фішингових електронних листів є виманювання конфіденційної інформації.(Звертати увагу на наявність таких ознак, як підозрілі домени, орфографічні помилки, прохання надати конфіденційну інформацію.)

2. Шахрайські веб-сайти

Мета таких сайтів - змусити жертв натиснути на посилання, після чого завантажиться шкідливе програмне забезпечення.(Звертати увагу на доменне ім'я воно може бути з деякими незначними відмінностями, наприклад, додаванням літери, символу.

3. USB-накопичувачі

Зловмисники використовують метод «випадково втраченого накопичувача».

Протидія: слід використовувати надійне і сучасне рішення для захисту, яке сканує будь-який зовнішній носій.

4. Обмін даними і торренти

Кіберзлочинці можуть розміщувати на цих ресурсах файли з шкідливим кодом. Особлива їх локація мережа Tor. Слід використовувати (VPN).

5. Компрометація безпечних програм

Компрометація легітимних програм кіберзлочинцями трапляється нерідко. Під час цих атак зловмисники додають шкідливе програмне забезпечення безпосередньо в безпечний додаток. Протидія: надійне антивірусне рішення.

6. Рекламне програмне забезпечення(реклама)

Обмежити показ оголошень при відвідувані сайту. Це можна  здійснювати за допомогою використання інструментів для блокування реклами в браузері.

7. Фальшиві програми

Ці програми намагаються обманом змусити жертву завантажити їх на пристрої. Вони можуть маскуватися. Протидія: слід вибирати програми лише від надійних розробників, мати хороший антивірус і онувлювати програми вчасно.