Укр.

Особливості роботи безпілотних автомобілів

19:18, 25-02-2021

• По-перше, він пересувається повністю самостійно з пункту А в пункт В, і вибирає для цього оптимальний маршрут, враховуючи не тільки дані карти, але і інформацію з інтернету про пробки на дорогах.
  • По-друге, самостійно регулює швидкість, пригальмовує на поворотах і прискорюється на прямих ділянках шляху. А також знаходить вільне місце для парковки і самостійно паркується.
  • По-третє, безпілотне авто розпізнає інші транспортні засоби, чітко «бачить» крізь туман, сніг і дощ, зауважує дорожні знаки і сигнали світлофора.

Основні системи, які забезпечують автономне пересування:

Лідар - серце автопілота. Це лазерний далекомір, який встановлюється на даху авто і генерує 3D-карту простору в радіусі до 100 метрів. Отримані дані керуючий комп'ютер об'єднує з картами Google, що дозволяє йому уникати аварійних ситуацій і дотримуватися правил дорожнього руху.

Радар - їх на безпілотному автомобілі 4 штуки (іноді більше): два попереду і два - на задньому бампері. Дана система застосовує радіохвилі, щоб визначити дальність об'єктів, траєкторію і швидкість їх руху. Радар випромінює імпульси, вони відбиваються від перешкод і передаються на приймаючу антену. Таким чином радари стають «очима» авто і дозволяють миттєво реагувати на будь-які зміни ситуації.

Датчик положення - спеціальний пристрій, який визначає координати автомобіля на карті. GPS приймач дозволяє відстежити місце розташування машини і маршрут його прямування.

Відеокамера - розташована біля дзеркала заднього виду. Вона виявляє колірні сигнали світлофорів, об'єкти, які наближаються на потенційно небезпечну відстань. На сучасних беспілотах зазвичай встановлено від 1 до 3 відеокамер.

Апаратна складова Google-автопілота включає:

• керуючий комп'ютер;
  • комп'ютер візуального інтерфейсу і модулі датчиків;
  • контроллер рульового управління і приводу;
  • система комунікації «машина-машина»;
  • система голосового радіоуправління. Безпілотний автомобіль вміє дуже багато чого з того, що недоступно класичним машинам.

Навчаючись за спеціальністю «Штучний інтелект», Ви отримаєте змогу долучитись до команди розробників програмних і технічних інтелектуальних рішень.