Швидкість завантаження ядра на менфреймах та надвеликих кластерів IBM зросте у шість разів

12:04, 10-11-2021

Ресурс Phoronix звернув увагу на цікавий патч для ядра Linux 5.15, який виправляє проблему тривалого завантаження Linux на великих мейнфреймах та надвеликих кластерах на базі обладнання IBM. На це йшло близько 30 хвилин і більше. Тепер такі системи завантажуватимуться приблизно за 5 хвилин. Щоправда, не враховуючи ініціалізації самого заліза, яка у разі сама собою може тривати десятки хвилин.

Зміни в ядрі включають поліпшення продуктивності Kernfs для функцій, що використовуються, зокрема, sysfs. Суть у тому, що такі системи оснащені сотнями процесорів та десятками терабайт RAM, а пам'ять обробляється блоками по 256 Мбайт. Через це раніше потрібно було дуже довго чекати, доки ядро ​​«прожує» всю пам'ять. Причому для цього навіть потрібно примусово збільшувати час тайм-ауту.

Після виходу оновлення Linux 5.15 операції, які раніше виконувались послідовно, робитимуться паралельно + були зроблені оптимізації кешування цих процесів. Все це дозволить збільшити швидкість завантаження системи у шість разів. А оскільки подібні системи зазвичай використовуються для виконання бізнес-критичних завдань, для яких навіть одна зайва хвилина простою коштує круглу суму, прискорення буде зовсім не зайвим.