Захист інформації в смартфонах - один з основних напрямків технічного захисту інформації

15:38, 19-11-2021

Сучасний розвиток інформаційних технологій привів до того, що на теперішній час смартфони виконують функції персональних комп'ютерів. Сьогодні за допомогою цих електронних засобів можна здійснювати обробку конфіденційної інформації, здійснювати взаєморозрахунки в торгівельних мережах, проводити банківські операції, та інше. Отже, інформація, яку зберігають власники смартфонів потребує захисту від несанкціонованого доступу до неї. Основними кроками для забезпечення захисту інформації в смартфоні є:

• використання методів аутентифікації для блокування екрану;
  • ретельне відношення до програм, які завантажуються: завантаження варто здійснювати з офіційних інтернет-магазинів;
  • контролювання надання дозволів, які здійснюються за допомогою кнопку «Прийняти»;
  • здійснення антивірусних засобів в смартфоні;
  • можливість віддаленого управління пристроїм та своїми даними;
  • шифрування даних в пристрої та резервне копіювання;
  • ігнорування безпечних викликів та фішингових повідомлень.

На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту в рамках дисципліни «Технологія створення та застосування комплексів засобів захисту інформації з обмеженим доступом» вивчаються та розробляються технологічні рішення, які дають можливість постійно підвищувати рівень захищеності інформації в смартфонах.