XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

ВІД НОВАЧКА ДО НІНДЗЯ: план успіху DevOps спеціаліста

14:01, 31-10-2023

DevOps Engineer — чи не найпопулярніша професія в IT. Проте вона — і найзагадковіша. Адже багато хто навіть серед розробників не до кінця розуміє, що таке DevOps. Що вже говорити про тих, хто тільки придивляється до цієї спеціальності…

 

ХТО ТАКИЙ DEVOPS ENGINEER

DevOps — скорочення від Development & Operations. Це все, що пов’язано з інтеграцією та доставкою програмного забезпечення до користувачів.

Щодо задач у сфері DevOps, то тут рівень знань визначає специфіку та складність роботи. Налаштування мереж, підтримка їх безпеки, оптимізація витрат при використанні хмарних сервісів — усе це під силу DevOps-інженеру. З часом він може стати універсальним спеціалістом. Тобто однаково добре робити все перелічене. А буває й так, що фахівець обмежується вузьким напрямом. Наприклад, більше цікавиться cloud-технологіями чи захистом оточення і розвивається саме в цьому.

Досвідчений DevOps може формалізувати нечітке або поверхнево прописане завдання. Він зробить так, щоб технічні вимоги до продукту стали зрозумілими всім учасникам команди. Також девопс — це ще і трохи бізнес-аналітик, і Solution Architect. Він перетворює користувацькі вимоги на технічні. Ще одне поле робіт — розділення великої задачі на етапи. Тут DevOps фактично стає проєктним менеджером. І таких прикладів багато. Тож можна з упевненістю сказати: DevOps — це сфера для всебічного розвитку в IT.


ПЛЮСИ ТА МІНУСИ РОБОТИ В DEVOPS

Почнемо з переваг:

  • Відносна легкість входу у професію

На відміну від позиції розробника, від Junior DevOps Engineer не вимагається глибокого розуміння мов програмування та фреймворків. Звісно, певні технічні знання потрібні (про них детальніше розкажу далі). Та їх обсяг цілком під силу початківцю. Дещо краще відразу засвоїти на практиці.

  • Різноманіття задач

Сьогодні налаштовуєш мережу, завтра — проєктуєш інфраструктуру чи запускаєш проєкт у хмарному середовищі. Одноманітних задач у вас точно не буде.

  • Кар’єрні перспективи

Попит на DevOps-фахівців зростає разом із розвитком технології CI/CD — автоматизації на всіх етапах розробки. Що більшим і складнішим стає проєкт, тим більше в ньому необхідна допомога девопсів.

Щодо можливих труднощів, варто бути готовим до наступного:

  • Непорозуміння специфіки роботи

На жаль, чимало клієнтів не завжди розуміють, що таке DevOps та які задачі передбачає ця сфера. Дехто може вважати, що йдеться про системних адміністраторів. Тому й задачі відповідно будуть обмеженими. Хоча DevOps набагато ширше поняття.


ЯКІ ЗНАННЯ ПОТРІБНІ DEVOPS-ІНЖЕНЕРУ

Передусім на базовому рівні варто розібратися в операційних системах Linux, Windows, сервісах AWS та Azure від Microsoft та Google Cloud Platform.

Стане у пригоді вміння розгортати проєкти з автоматизацією. Для цього знадобляться навички використання таких інструментів:

  • Ansible — для налаштування серверів
  • Jenkins — для деплою програмного забезпечення
  • Docker та Kubernetes — для контейнеризації.

Не будуть зайвими і знання мов програмування Python та Bash.

Зверніть увагу, тут важливі не кнопки, а підходи. Ця галузь IT дуже динамічна. Інструменти DevOps змінюються значно швидше, ніж у розробці. Однак якщо ви зрозумієте принципи їх роботи, то без проблем опануєте будь-які новинки.

Окрім технічних знань, не менш важливі для DevOps Engineer уважність та посидючість. Наша робота завжди починається з читання документації. Вона допомагає налаштувати наявні пайплайни, інтеграції ПЗ тощо. Якщо у розробника помилка в коді призведе до збоїв при поєднанні кількох чинників, то у DevOps все набагато серйозніше. Паралізувати проєкт може навіть незначний баг в одному місці. Один неправильно вказаний параметр — і вмить зупиниться вся система.

Також DevOps-інженеру важливо вміти доносити свої аргументи, домовлятися з командою та клієнтом. Утім, ці навички — мастхев для всіх IT-спеціалістів.

 

Давно цікавишся хто такий DevOps-інженер, які його обов'язки та як їм стати ? Тоді цей мітап точно для тебе!

Марʼяна Ткач , Middle DevOps Engineer компанії Yalantis, підготувала цікавий матеріал для тих хто хоче потрапити у галузь та розповість:

  • Хто такий DevOps Engineer?
  • Які інструменти використовує DevOps?
  • Що потрібно знати та вміти початківцю?
  • Як проходить робочий день DevOps Engineer?

 

Не пропусти можливість задати всі питання спеціалісту з компанії-партнера кафедри!


Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу, щоб дізнаватися більше цікавих новин та всі деталі вступу у 2024 році:

Або заповніть анкету абітурієнта, щоб отримати індивідуальну консультацію на всі питання,що стосуються освітнього процесу в межах нашого університету:

Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Переглядів: 393