Укр.

Новаторські розробки студентів ДУІКТ вийшли на всеукраїнський рівень – доведено 200 науковцями

17:10, 25-04-2024

24 квітня 2024 року в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій на базі кафедри Інженерії програмного забезпечення відбулася Всеукраїнська науково-технічна конференція «Застосування програмного забезпечення в інформаційно-комунікаційних технологіях».

В конференції взяли участь понад 200 науковців вітчизняних закладів вищої освіти, аспірантів та здобувачів вищої освіти. На конференції розглядалися важливі аспекти сучасних викликів у галузі інформаційних технологій, а саме:

• використання штучного інтелекту у програмах для аналізу великих обсягів даних, що дозволяє підприємствам приймати кращі стратегічні рішення, зменшувати витрати та покращувати продуктивність;
  • застосування штучного інтелекту у кібербезпеці та військовій сфері для автоматизації процесів управління та прийняття швидких рішень на основі аналізу ситуації;
  • розробка нових технологій для захисту важливих інформаційних систем від кібератак;
  • вдосконалення програмного забезпечення для виявлення та запобігання кіберзагрозам;
  • використання IoT у виробництві, логістиці та інших галузях для оптимізації процесів, зниження витрат та покращення якості продукції;
  • використання квантових обчислень для швидкого розв'язання складних завдань у галузях криптографії, моделювання систем та інших областях;
  • використання хмарних технологій;
  • розробка ігор та ігрофікація освітніх та бізнес процесів;
  • використання програмного забезпечення для забезпечення гуманітарних потреб, підтримки психологічного здоров’я, автоматизації та управління бізнес процесами, та багато іншого.

Обговорення результатів досліджень та розробок на конференції сприяло виявленню нових напрямків досліджень та вирішенню деяких наукових проблем. Також це сприяє участі здобувачів ДУІКТ у конкурсах стартапів, наукових робіт та залученню фінансування для подальшого розвитку проектів.