Вступ 2024: Не знаєш як правильно зробити мотиваційний лист? Тоді Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій тобі допоможе!

11:45, 14-07-2023

Що ж таке мотиваційний лист і навіщо він потрібен?

Мотиваційний лист – це документ, що подається вступником до закладу вищої освіти, де викладена інформація про особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму й відповідні очікування, досягнення в навчанні та інших видах діяльності.

Він потрібен, щоб:

• показати вас як особистість, яка вміє комунікувати та презентувати себе;
  • показати вашу мотивацію та зацікавленість вибраною у нашому університеті спеціальністю.

Які вимоги до мотиваційного листа?

• лаконічний зміст (лише важливі деталі та факти);
  • стриманість, розважливість, серйозність та практичність;
  • простота написання;
  • відсутність орфографічних та стилістичних помилок.

Структура мотиваційного листа:

• «шапка»;
  • основна частина;
  • висновок;
  • подяка;
  • підпис.

Додаток 7 – Критерії оцінювання мотиваційних листів вступників до Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій в 2023 році

«Шапка»:

• відомості про адресата (назва нашого університету та ПІБ особи, який адресується лист) та адресанта (тобто ваші ПІБ, електронна/фактична адреси, номер телефону).
  • Все це необхідно вказувати в правому верхньому куті;
  • шанобливе звертання (наприклад – «Шановний…»),(необхідно вказувати по центру);
  • у самому вступі викладаєте мету та причину написання мотиваційного листа (наприклад – «Звертаюсь до Вас у зв’язку з…»). Тут варто пояснити, чому ви обрали саме наш університет, і як навчання саме в нашому університеті сприятиме вашому професійному розвитку.

«Основна частина»:

в основній частині треба виділяти здобутки в навчанні з окремих предметів, пов’язаних з обраною спеціальністю, рівень володіння іноземними мовами, участь у позашкільній роботі, оцінку власних соціальних навичок. В основній частині ще варто відповісти на питання «Чому я обрав/обрала саме університет інформаційно-комунікаційних технологій?» Опишіть, які (на вашу думку) сильні сторони нашого університету, які вам подобаються аспекти обраної професії, коротку історію вашого шляху до вибору.

Далі, розкажіть про ваші ідеї та плани на період навчання в нашому університеті (участь у студентському самоврядуванні/здобуття навичок/навчальні проекти/реалізацію себе у обраній професії).

Наприкінці основної частини розкажіть, чому ми маємо обрати саме вас?

Які ваші цінності перегукуються із цінностями університету, як саме наша навчальна база сприятиме реалізації вашим навчальним цілям.

Завершіть мотиваційний лист маленьким підсумком, на два-три речення, які підтвердять вашу готовність навчатись і вкажуть на вашу впевненість у правильному виборі спеціальності.

Мотиваційний лист – це твій шанс представити себе як яскраву та здібну особистість, готову вступити до університету. Зроби свій лист яскравим, щоб показати, хто ти є і чому хочеш навчатись у нашому університеті.

Успіхів!