Наукова діяльність і практичне втілення ідей у освіті

16:58, 06-06-2023

2-4 червня 2023 року завідувач кафедри української мови Державного університету телекомунікацій Стежко С.О. разом зі своїми колегами з Навчально-наукового інституту інформаційних технологій взяла участь у XIІ Міжнародній науково-практичній конференції “Математика. Інформаційні технології. Освіта.”, організатором якої був Волинський національний університет імені Лесі Українки. У рамках цієї конференції завідувачі ННІ ІТ поділилися своїм досвідом та науковими здобутками і виступили у пленарному засіданні.

Під час конференції відбувся Хакатон за підтримки Наукової асоціації кібербезпеки України «Розробка новітніх рішень для підвищення рівня кібербезпеки в умовах кібервійни та цифрової трансформації».

До переліку популярних івентів - конференцій, форумів і майстер-класів – додають ХАКАТОН.

Хакатон — спосіб створення інноваційних рішень у галузі технологій та програмного забезпечення та інших важливих сфер. Цей термін найчастіше стосується заходів, пов’язаних із програмуванням, коли IT-фахівці збираються разом, щоб спільно вирішити конкретну проблему.

Хакатони досить ефективні при пошуку правильних та пріоритетних програмних рішень. Такі заходи можна віднести до спільної професійної творчості та самовираження з використанням найінноваційних та найсучасніших технологічних рішень. За такими досягненнями, як робототехніка, створення мобільних додатків, сайтів, як правило, стоять марафони для хакерів (хакатон — похідне від слів hack і marathon).

За своєю суттю хакатон — це змагання, де команди працюють над однією ідеєю. Мета кожного хакатона — розширити межі вже існуючих досягнень, вивчивши кожну деталь програмного боку продукту.

У випадку з хакатонами хакерство не має на увазі шахрайство та комп’ютерні злочини. Це швидше дослідження меж конкретної ідеї або технологічного досягнення.

Завідувач кафедри української мови взяла участь у проведенні хакатону, в ході якого було протестовано методи психолінгвістики та публічного мовлення, оцінено їх практичну реалізацію, з’ясовано поняття інформаційної гігієни, основною метою якої є мінімізація негативного впливу потоків інформації на психічне та фізичне здоров'я людини, а також соціальне благополуччя суспільства.

За результатом участі у заході, завідувачем кафедри заплановано для студентів Державного університету телекомунікацій нові методи проведення практичних занять з “Психолінгвістики” та “Української мови за професійним спрямуванням” з використанням хакатонів, залучаючи широкий спектр професійної лексики.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси