Укр.

День української писемності та мови у Державному університеті телекомунікацій

13:25, 10-11-2021

9 листопада українці усього світу святкували День української писемності та мови. Це свято запроваджено відповідно до Указу Президента України від 6 листопада 1997 року.

З 2000 року 9 листопада у прямому ефірі Українського радіо транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен охочий.

У Державному університеті телекомунікацій завідувачі кафедр Навчально-наукового інституту Інформаційних технологій та завідувач підготовчого відділення на чолі із завідувачем кафедри української мови приєднались до радіодиктанту.

День святкування обраний невипадково: 9 листопада — це також день ушанування в Україні пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Дослідники вважають, що саме з нього й починається писемна українська мова.

Усесвітню славу принесла праця всього життя Нестора, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі й залишив світу неоціненний скарб — «Повість минулих літ».

Крім цього, в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щороку долучаються студенти Державного університету телекомунікацій.

Спеціалізація: Системи технічного захисту інформації

Спеціалізація: Системи технічного захисту інформації