XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Вибір магістратури визначає все подальше життя людини. Як не зруйнувати або не обмежити своє майбутнє під час вибору спеціальності для навчання у магістратурі

08:10, 18-08-2020

Настала гаряча пора вступу у магістратуру. Всі, хто успішно закінчив бакалаврат та склав іспит із іноземної мови отримав право вступити у магістратуру. І саме тут насправді починається вибір всього подальшого життя людини. І, нажаль, багато хто навіть не усвідомлює, що для життя надає статус магістра із певної спеціальності.

За укоріненою в нашому народі звичкою і старою традицією, людина, що вступає в магістратуру, сприймає магістерську освіту як довершеність освіти за спеціальністю, яка отримана на бакалавраті. І навіть мало хто замислюється чому ж тоді освіта в магістратурі підкреслюється окремим вступом та отриманням після навчання окремого диплому. Мало хто замислюється над тим, що освіта зі спеціальності, що отримана на бакалавраті, насправді не закінчується навіть у магістратурі. Або мало хто це знає взагалі. І саме тут може критися не просто помилка, а навіть трагедія життя людини у майбутньому.

Справа в тім, що освіта на бакалавраті ґрунтовно надає людині фах, в якому вона спроможна працювати та очолювати певні фахові процеси на відповідному рівні управління. Але… Для чого ж тоді освіта у магістратурі? Чому ця освіта в народі за інерцією називається «повною вищою»?

Відповіді, насправді, давно відомі у професійному колі освітян вищої школи та переважної більшості працедавців. Але чому й досі існують упередження в народі стосовно «довершеності» навчання у магістратурі за певною спеціальністю.

Тоді те, що потрібно знати й збагнути вступнику в магістратуру, наступне:

  1. Освіта за певною спеціальністю на бакалавраті насправді є вищою освітою першого рівня, яка є в своєму контексті повністю довершеною (за наявності отриманого диплому про дану освіту). Вона є цілковитим підтвердженням підготовки випускника за фахом та підтвердженням його готовності до відповідної професійної діяльності. Основні компетенції, набуті під час навчання у конкретному ЗНО, працедавець може визначити за додатком до диплому.
  2. Освіта за певною спеціальністю у магістратурі є вищою освітою другого рівня, яка сама по собі є також повною і довершеною, але її рівень підкреслює набуття компетенцій, близьких до аналітично-управлінської діяльності з конкретного фаху. Тобто, людина із дипломом магістра може обіймати більш високі керівні посади в системі управління за конкретним фахом. Також така людина може займатися викладацькою діяльністю за відповідною спеціальністю для студентів рівня не вищого, ніж «Бакалавр».
  3. Освіта (саме освіта!) за спеціальністю може продовжуватися й на третьому рівні – в аспірантурі. І третій рівень є вже освітньо-науковим. Тобто, ставиться наголос на подальшій підготовці (!) за відповідною спеціальністю.

Тому, ставити наголос, що освіта в магістратурі довершує підготовку за спеціальністю є вкрай невірним!

Головний висновок має бути наступним.

Перше. Освіта за бакалаврським рівнем надає ґрунтовну вищу освіту для реалізації людини в професійній діяльності за фахом у повному обсязі. Якщо людина працює тривалий час за фахом може виникнути питання (а може і не виникнути) про її перехід у топ-менеджмент даного бізнесу. Це у разі, якщо людині цікаві більш високі управлінські завдання у даному виді діяльності. І саме тут вже постає питання про додаткову освіту у магістратурі із цієї ж спеціальності, або із управлінської спеціальності. Однак, людині можуть бути цікаві кар’єрні рухи у бік зростання її майстерності у ексклюзивних професійних функціях. І вже тут питання про магістерську освіту не постає.

Друге. Після закінчення бакалаврату за певною спеціальністю, якщо людина сповнена бажання на все життя поєднати себе із обраним фахом, звісно, має вступити у магістратуру за цим же фахом. І тільки недалекоглядні випускники бакалаврату можуть знехтувати вступом у магістратуру, оскільки передбачити в цьому віці відсутність або наявність (і добре якщо вони вже є!) своїх прагнень щодо високих посад у конкретній професійній діяльності на майбутнє важко. Тому, не вступаючи у магістратуру, бакалавр заздалегідь визначає для себе скромну нішу в професійній діяльності.

Третє. Наш час вже давно виявив необхідність у багатоваріативних кадрах на ринку праці. Тому, обираючи магістратуру, краще замислитися над ще однією спеціальністю у додаток до спеціальності бакалаврату.

Четверте. Необхідно пам’ятати, що кар’єрне зростання на все життя можна планувати, але саме життя вносить певні корективи. І тому саме у виборі магістратури потрібно знати де лежить ключ до гарантованого «зняття обмежень» у будь-якій професійній діяльності та гарантованого кар’єрного росту на все життя. Про що йдеться? Йдеться про новітню спеціальність в Україні, яка уособлює в собі всі управлінські компетенції. Це не просто давно розповсюджений менеджмент (який є тільки частиною цієї спеціальності!), а спеціальність, яка надає повні компетенції з управління, включаючи як менеджмент, так і компетенції високого рівня управління мультисистемами (у бізнесі – фірмами, корпораціями; у державі – містами, регіонами та й власне самою країною).

Це спеціальність:
281 «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

Це єдина спеціальність, яка дозволяє без обмежень мати право на роботу як в управлінні бізнесом, так і в управлінні державою. Справа в тім, що в системі державного управління потрібні чи не всі фахи і спеціальності, що надає система вищої освіти, але зробити кар’єру в секторі державного управління без професійної управлінської освіти фактично неможливо. І навіть отримати відповідну посаду також. І необхідність саме в цій освіті зумовлює те, що держане управління (і вся робота органів державної влади) базується переважно на державній службі. А це дуже велика специфічність і освіти, і роботи. І саме без відповідної фахової освіти в галузі державного (публічного) управління кар’єру зробити важко, а й іноді неможливо. Особливо це стосується органів державної влади, політичних партій і т. ін.

Тому головним висновком для далекоглядних вступників в магістратуру (випускників бакалаврату будь-яких спеціальностей!!!) є вибір спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» в Державному університеті телекомунікацій, який давно зарекомендував себе не тільки як високоякісний заклад вищої освіти, а й такий заклад, який один із небагатьох в Україні надає виключно практичну освіту за фахом із реальним введенням своїх студентів у професійне середовище із студентських лав і їх забезпеченням робочими місцями по закінченню університету!

Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Системи технічного захисту інформації

Фахівці з технічного захисту інформації – це унікальні спеціалісти, які поєднують теоретичні та практичні знання в областях: інформатики, архітектури комп'ютерів, систем і пристроїв інформаційної та кібернетичної безпеки, проектування та експлуатації комплексних систем захисту інформації.

В процесі навчання студенти опановують найсучасніші системи захисту інформації, багатофункціональні пошукові прилади, апаратуру спеціальних досліджень для пошуку та нейтралізації закладних пристроїв, запобігання витоку інформації через різноманітні фізичні (не тільки цифрові) канали, отримують міжнародні сертифікати.

Спеціалізація: Системи технічного захисту інформації

Фахівці з технічного захисту інформації – це унікальні спеціалісти, які поєднують теоретичні та практичні знання в областях: інформатики, архітектури комп'ютерів, систем і пристроїв інформаційної та кібернетичної безпеки, проектування та експлуатації комплексних систем захисту інформації.

В процесі навчання студенти опановують найсучасніші системи захисту інформації, багатофункціональні пошукові прилади, апаратуру спеціальних досліджень для пошуку та нейтралізації закладних пристроїв, запобігання витоку інформації через різноманітні фізичні (не тільки цифрові) канали, отримують міжнародні сертифікати.

Переглядів: 17 717