Укр.

Поговоримо про психологічний феномен - резильєнтність

11:18, 16-02-2023

Що таке «резильєнтність»?

Резильєнтність — це вміння людини витримувати різні виклики та стреси, переживаючи їх з можливістю подальшого  відновлення.

Простими словами, вона як пружинка, яка повертає нашу психіку в попередній стан.

Це те, що дає Вам психологічну силу втриматися проти викликів, які неминуче трапляються з вами.

Коли ви добре розпізнаєте, що з вами відбувається і напрацьовуєте певну реакцію, ви досягаєте емоційної стійкості.

Особливо важливого значення резильєнтність набула зараз для українців під час повномасштабного вторгнення.

Як розвинути резильєнтність?

1. Спочатку потрібно надати сенсу неприємній ситуації, яка виникла і подивитись на ситуацію під іншим кутом.
  2. Зрозуміти, що саме зараз вам допоможе витримати цю емоцію/біль/стрес.
  3. Шукайте підтримки та робіть усе, щоб в цей нелегкий період бути для себе опорою.
  4. Щодня наприкінці дня фіксуйте подумки, що гарного з вами відбулося сьогодні (для цього можна завести особистий щоденник). Таким чином, ви зможете відстежувати власне самопочуття.

З турботою про ваше психологічне здоров’я,
провідний психолог Адамюк Діана Сергіївна