XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Саморегуляція як інструмент боротьби зі стресом

10:02, 03-05-2023

Саморегуляція - це процес впливу особистості на психічні явища, поведінку та її діяльність задля підтримки або зміни характеру протікання цих процесів.

Для регуляції емоційних станів, нервово-психічної напруги використовують методи саморегуляції або засоби самовпливу до яких належать аутогенні тренування, медитації, візуалізації тощо.

Головними складовими саморегуляції є самоконтроль, емпатія та креативність, тож для формування саморегуляції важливо приділяти їм увагу.

Самоконтроль - одна з характеристик свободи та відповідальності особистості. Якщо людина уважно контролює, щоб під час роботи не напружуватися, працювати на позитиві, вчасно відпочивати та святкуючи всі значущі успіхи, такий контроль завжди йде на користь.

Другою складовою саморегуляції є емпатія. Емпатія - це здатність особистості поставити себе на місце іншої людини (або предмета) та здатність до співпереживання. Для розвитку емпатії важливо навчитися слухати інших людей, спостерігати за іншими людьми та прогнозувати що вони відчувають або чим займаються в житті.

Власне завдяки креативності особистість зможе вигадати кілька варіантів вирішення проблемної ситуації. Креативність - здатність мислити гнучко та оригінально.

Пам’ятайте, що для безпечного формування та екологічного корегування навичок саморегуляції варто звернутись до психолога!

Бажаєте пройти тестування для діагностики саморегуляції?

Тест доступний за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/18s2ikCOil4CTlpQHHkkMQyyV9DrOlISx6TOYIZMxJCI/edit

 

Провідний психолог
Адамюк Діана Сергіївна

Читайте також
Переглядів: 1 630