Укр.

Цифрові інструменти Google в навчальному процесі

11:07, 26-10-2022

Для забезпечення дистанційної форми навчання студентів, викладачі кафедри Англійської мови університету використовують пакети хмарних сервісів Google Suite for Education (раніше Google Apps for Education) та додаток Zoom, які дозволяють якісно та безперебійно організувати навчальний процес.

Zoom – сервіс Zoom викладачі використовують для забезпечення якісного відеозвязку та проведення онлайн-навчання. Заходити в програму можна як з комп’ютера, так і з планшета з телефоном. До відеоконференції може підключитися будь-який користувач, що має посилання, або ідентифікатор конференції. Виклвдачі кафедри Англійської мови планують онлайн-занят тя заздалегідь, а також роблять повторюване посилання. Для постійного уроку в певний час викладачі використовують одне і те ж посилання для входу, що значно полегшує організаційний процес онлайн-навчання.

G Suite for Education – це набір безкоштовних інтерактивних інструментів, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom.

Google Classroom – веб-сервіс, створений Google для навчальних закладів з метою спрощення, створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу – прискорити процес поширення файлів між викладачем та здобувачами освіти. Кожен клас створює окрему папку на Google диску відповідного користувача Google Drive, куди подається робота, і яку оцінює викладач.

Застосування викладачами кафедри Англійською мовою мобільних додатків, доступних на iOS і Android, дозволяють студентам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та мати офлайновий доступ до інформації. Викладач може відстежувати прогрес кожного студента, а після оцінки його роботи, повернути її, супроводжуючи коментарями.

Google Drive – необмежене хмарне файлове сховище для зберігання та одночасного використання файлів

Google Sheets і службу для створення презентацій Google Slides.

Google Форми – програмне забезпечення для адміністрування опитування, а також дозволяє скласти список гостей, зібрати електронні адреси для розсилки новин і навіть провести вікторину.

Google Сайт – спрощений безкоштовний хостинг на базі вікі-рушія, який дозволяє викладачам за допомогою технології wiki зробити інформацію доступною для студентів , які потребують її швидкої подачі..

Google Завдання – дозволяє відстежувати виконання своїх завдань на комп’ютері або телефоні.

Google Cloud Search дозволяє виклпдачам легко знаходити потрібну для проведення занять додаткову інформацію за допомогою ноутбука, мобільного телефону або планшета.

«Навчайте, де б ви не були» – це ініціатива Google, яка допомагає викладачам кафедри Англійської мови проводити сучасні інтерактивні заняття та забезпечує безкоштовні та надійні інструменти для  викладання.

Науково-методичне повідомлення підготувала ст. викладач Яцко В. О.