Як висловити вдячність англійською мовою

15:31, 26-12-2022

У житті людини моральні цінності відіграють дуже важливу роль. Це стандарти, які допомагають визначати хороше чи  погане. Важлива складова взаємодії людей є спілкування і  ніяк не обходиться без прохань та подяки за зроблене. Причому як у неформальному, так і у офіційному спілкуванні. Подяка - один із способів показати людині свою вдячність. Як відомо, ми використовуємо різні слова подяки в залежності від ситуації. Англійська мова рясніє оригінальними словами, забавними мовними зворотами, фразеологізмами. Але ж слова подяки на англійській мові “thank you – you are welcome” не обмежуються однією лише цією парою. Вираз вдячності  можливо в меншій або більшій мірі зовсім іншими словами.

Стандартними фразами є:

• Thank you very much! – Велике спасибі!
  • Thanks a lot! – Величезне спасибі!
  • A million thanks! – Мільйон подяк!
  • That’s very kind of you! – Це дуже люб’язно з вашого боку!

Для ввічливої відповіді ви можете почути:

• You are welcome! – Будь ласка!
  • Not at all! – Не за що!
  • It was nothing! – Це дрібниця!
  • That’s all right! – Все добре!
  • That’s really nothing. Don’t mention it! – Це дрібниця. Не варто (подяки)!
  • It was no trouble at all! – Жодних проблем!
  • It was no bother. It was a pleasure! – Це не було занепокоєнням. Мені було приємно (це зробити)!
  • It was a real pleasure for me to do it! – Мені було приємно це зробити!

Більш широкими формами можуть служити такі вирази:

• I could not have done it without you — Без вас мені б цього не зробити.
  • I really want to thank you for your help — Дуже хочу подякувати вам за допомогу.
  • I really appreciate everything you’ve done — Дуже вдячний за все, що ви зробили.
  • Thanks again, I could not have pulled this off without you — Ще раз спасибі, без вас я б з цим не впорався.
  • Thanks again. Your help made a huge difference — Ще раз дякую. Ваша допомога мала величезне значення.
  • I’m really grateful for your help — Дуже вдячний за вашу допомогу.
  • This means a lot to me — Це багато для мене значить.
  • Thanks for having my back — Дякую за підтримку.
  • I truly appreciate all your time spent on this — Дуже вдячний, що ви витратили на це свій час.
  • Thank you for all your kind words during this difficult time — Дякую за все теплі слова в такий скрутний час.

В особистому листуванні можна вживати такі вирази:

• I received your letter yesterday. What a pleasant surprise! – Я вчора отримав твого листа. Який приємний сюрприз!
  • I was very glad to receive your letter! – Я був дуже радий отримати твій лист!
  • It was nice to get a letter from you after all this time. – Було приємно отримати від тебе лист після довгого часу.

Якщо ж допомоги вам не надали або, навпаки, зробили те, що вам  не подобається  чи зовсім відмовили, можна використовувати  саркастичну фразу Thanks a bunch!:

• Thanks a bunch for that great Christmas card you sent me. – Спасибі за Різдвяну листівку, яку ти мені надіслав.

Вирази  такі як “Thanks for nothing” і “Thanks a lot” теж використовують для передачі невдоволення, але в таких випадках важливу роль відіграє ваша інтонація:

• I told dad you’d love to wash his car. – Thanks a lot. – Я сказав татові, що ти з задоволенням помиєш його машину. – Спасибі.

Діловий світ вимагає не меншого збереження ввічливості і поваги. Фрази з ділової англійської, щоб подякувати колегам або партнерам:

• Thank you for contacting me — Дякую, що зв’язалися зі мною.
  • Thank you for your prompt reply — Дякую за оперативну відповідь.
  • I appreciate your feedback — Дякую за відповідь / відгук.
  • I’m grateful for your assistance — Вдячний за допомогу.
  • Please accept my deepest thanks — Прийміть глибоку вдячність.

Використовуючи ці англійські вирази, ви будете по-новому висловлювати вдячність близьким, друзям, колегам, так і незнайомим людям та почувати себе комфортно в будь-якій ситуації і зможете подякувати!

Науково-методичне повідомлення підготувала
Т.В.О. завідувача кафедри Англійської мови Захаржевська Аліна Анатоліївна