Скільки часу потрібно для освоєння англійської мови на високому рівні та який лексичний запас необхідно мати?

16:33, 17-10-2023

Коли виникає бажання досягнути високого рівня у вивченні мови, отримати сертифікат про володіння нею на високому рівні,  перша думка  яка виникає, - як довго я буду її вчити, щоб не просто знати, а володіти мовою. Не секрет, що англійська для айтівців – це must, адже англійська мова — це насамперед інструмент, за допомогою якого можливості для професійного розвитку  зростають принаймні вдвічі.

Для того, щоб досягнути цього потрібна постійна практика, мета і мотивація. Навіть у технічному IT знання повинні виходити за рамки професійного сленгу, адже це дає багато переваг.

Скільки ж часу потрібно для того, щоб володіти мовою?

Кожен з нас є унікальним та має власні можливості, тому термін навчання залежить лише від того, хто вивчає мову. Комусь потрібні роки, щоб вивчити і користуватись мовою, хтось охоплює нову інформацію за кілька місяців, але все залежить від наступних чинників:

• рівня, з яким ви приступили до навчання;
  • мети і мотивації;
  • форми, часу та регулярності навчання.

Базовий рівень: щоб вміти спілкуватися англійською у повсякденному житті, зазвичай вистачає 6-12 місяців регулярного вивчення.

Скільки слів потрібно знати, щоб знати мову на початковому рівні?

Для ефективного спілкування англійською у повсякденному житті досить вивчити 1000 – 3000 слів.

Базового рівня достатньо для

• розуміння та ведення побутової бесіди у магазині, ресторані, подорожі;
  • обміну інформацією англійською мовою в усній та письмовій формі в межах базової професійної тематики;
  • заповнення простих анкетних даних;
  • розуміння адаптованої літератури.

Рівень англійської В2: чому до нього так прагнуть?

В2 означає, що людина

• вивчила всі часи дієслова та вміє їх використовувати;
  • підтримує розмову на будь-яку тему;
  •  розуміє більшість публікацій англійською в інтернеті;
  • може вільно розуміти іноземців та спілкуватись;
  • може розповісти про нюанси власної діяльності;
  • вміє створювати тексти та відстоювати власну позицію.

Але рівень B2 передбачає значний обсяг знань, який потрібно постійно повторювати та закріпляти.

Скільки слів потрібно знати, щоб володіти мовою на рівні В2?

Щоб вільно розмовляти варто знати близько 5000-10000 слів.

Тривалість вивчення мови для вільного спілкування на просунутому рівні складає від двох до трьох років.

Вивчення мови полягає в необхідності розвивати всі мовні навички: говоріння, читання, письмо та сприйняття мови на слух.

В Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій створені всі умови для того, щоб студенти досягнули омріяного В2, С1. Курс англійської мови для студентів розрахований на поступове ґрунтовне оволодіння  англійською мовою за фаховим спрямуванням за принципом «від простого до складного». Протягом першого та другого семестрів студенти формують базову мовну компетентність на рівнях А2-В1 та опановують необхідні навички аудіювання, читання, говоріння та письма. Третій та четвертий семестри курсу спрямовані на подальший розвиток студентами набутих знань та вмінь з англійської мови (рівні В2-С1).

Отже, слід усвідомлювати, що освоєння іноземної мови – завдання, на реалізацію якого піде тривалий час, але зусилля того варті! І пам’ятайте: будь-який С1 колись був А1!

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач кафедри Англійської мови ДУІКТ