Подкасти та радіо для покращення listening skills

16:56, 18-11-2023

Одна з обов'язкових мовних навичок, якою ми повинні оволодіти при вивченні англійської мови – сприйняття англомовної інформації на слух. Розвинути це вміння можна тільки прослуховуючи та аналізуючи англомовні аудіоматеріали. Не тільки музика, аудіокниги, носії є джерелом живої англійської мови. Підкасти являють собою невеликі аудіо- та відеозаписи, створені в стилі радіо- та телепередач

Як правильно слухати радіо та підкасти англійською для розвитку навички listening?

• приділяйте цьому заняттю 30 хвилин на день;
  • якщо матеріал не зрозумілий вам – прослухайте кілька разів, випишіть невідомі слова і вирази;
  • обирайте ті програми, які цікаві вам;
  • слухайте аудіоматеріали різних жанрів: новини, документальні програми, репортажі, інтерв'ю, аудіопьеси і т.д.

Навіть якщо ви не концентруєтесь на 100% на інформації, то все одно  ви сприймаєте інформацію та збільшуєте пасивний словниковий запас.

BBC News 6 Minute Grammar

Вивчіть граматику англійської мови за шість хвилин. Щовівторка приєднуйтеся до двох доповідачів і вивчайте основну граматику.  Використання аудіоматеріалу каналу BBC news 6 minute grammar на тему “Infinitive and Gerund” допомогло студентам розібратися краще у граматичних структурах. Студентам другого курсу було запропоновано спочатку прослухати програму та заповнити табличку, потім до кожної структури подати приклад з програми і наостанок пройти quiz з теми програми. Таким чином відбулися етапи: ознайомлення та автоматизація граматичної структури.

Elementary Podcasts від British Council

Один із найпопулярніших подкастів Британської Ради, який підійде як новачкам із рівнем знань Elementary, так і студентам із середнім рівнем володіння мовою. У випусках обігруються різні повсякденні ситуації: в аеропорту, магазині, ресторані. Розмови записані у повільному темпі, тому зрозуміти їх нескладно. Також до кожного випуску додається транскрипт та перевірочні завдання з відповідями. Випуски досить довгі – близько 25 хвилин кожен, але усі матеріали безкоштовні.

Отже, подкасти англійською від нейтівів – чудова можливість відкривати для себе нові інформаційні світи та розвивати знання іноземної мови.

Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач Микитюк А.Д.