Укр.

Як легко вчити слова іноземною мовою?

10:12, 09-03-2017

Кожен, хто вивчає іноземні мови, знає, наскільки важливо ефективно запам’ятовувати нові слова.

Існує велика кількість різноманітних способів оволодіння іноземною лексикою: можна вигадувати асоціації до нових слів, використовувати картки із написаними на них словами та перекладом, складати розповіді чи речення із словами, які потрібно вивчити.

Є безліч комп'ютерних програм, в тому числі ігор, пазлів, кросвордів, що можуть допомогти вивчити задані набори слів. Крім того, корисно запам’ятовувати слова у контексті, наприклад, вчити пісні чи вірші іноземною мовою. Але в будь-якому випадку необхідно враховувати особливості процесу запам’ятовування як такого.

Механізми запам’ятовування детально вивчалися і вивчаються сотнями науковців. Одним із найвідоміших з них був, мабуть, Герман Еббінгауз. Саме цей німецький вчений наприкінці 19-го сторіччя сформулював класичні закони пам’яті і вивів так звану криву забування.

Він експериментально довів, що людина починає забувати нову інформацію майже відразу після того, як отримує її. Більше половини отриманої інформації забувається протягом першої години, 2/3 – протягом першої доби. Потім процес забування сповільнюється, і через місяць в пам’яті залишається п’ята частина нових знань. При цьому осмислене запам’ятовування є в 9 разів ефективнішим, ніж механічне.

На основі кривої забування Еббінгауза визначено етапи оптимального повторення нової інформації:

1. відразу після отримання нової інформації;
  2. через 20-30 хвилин після першого повторення;
  3. через 1 день після другого повторення;
  4. через 2-3 тижні після третього повторення;
  5. через 2-3 місяці після четвертого повторення.

Отож, щоб надовго запам’ятати нові слова англійською мовою, спробуйте повторювати їх за цим графіком. Проведіть власний експеримент і переконайтеся, що така схема справді є ефективною!