Який Ви маєте тип мислення

15:03, 05-10-2017

ЯКИЙ ВИ МАЄТЕ ТИП МИСЛЕННЯ

ЧАСТИНА 2

У нашому останньому випуску новин йшлося про дослідження Доктора Керол Двек, якій вдалося з’ясувати, що усі люди поділяються на два типи:

• люди з незмінним типом мислення;
  • люди з типом мислення направленим на розвиток.

Перша група людей не вірять у те, що вони можуть бути кращими і більш майстерними у чомусь, друга група спрямована на розвиток і не боїться невдач. Д-р Керол Двек також зазначає, що ми можемо змінювати орієнтацію нашого мислення.

ДЕЯКІ СТРАТЕГІІ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ ЯК У ЖИТТІ, ТАК І В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ:

НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЬ БЕЗПОРАДНИМИ

Ми всі переживаємо моменти, коли ми відчуваємо себе безпорадними. Тест полягає в тому, як ми реагуємо на це відчуття. Ми маємо однакові можливості навчитися чомусь у цієї ситуації чи дозволити їй заволодіти нами. Існує незлічена кількість успішних людей, які б ніколи не зробили своїх досягнень, якби поступалися почуттю безпорадності: Волт Дісней був звільнений із «Канзас Сіті стар» із-за ”відсутності уяви і гарних ідей“, Опра Уінфрі була звільнена з роботи телевізійної ведучої за ”надмірну емоційність у своїх історіях”, Генрі Форд мав дві невдалі автомобільні компанії до успішної компанії «Форд», і Стівен Спілберг отримував відмови від Школи Кінематографічного Мистецтва безліч разів.

Лише уявіть, що б сталося, якби хтось із цих людей мав незмінний тип мислення.

Вони б піддалися відмовам і втратили б надію. Люди з мисленням спрямованим на розвиток, не відчувають себе безпорадними, вони знають, щоб бути успішними, треба бути готовим до поразок і швидких піднесень.

ЗАХОПЛЮЙТЕСЬ

Більш здібні люди невтомно переслідують свої захоплення.

Завжди буде той, хто природно більш талановитий, ніж ви, але там, де не вистачає таланту, ви можете компенсувати це захопленням. Захоплення – це те, що керує невтомним переслідуванням довершеності. Варен Бафет рекомендує з'ясувати ваші справжні захоплення тим, що він називає технікою 5/25. Напишіть 25 речей, які хвилюють вас найбільше. Потім викресліть із списка 20. Ті 5 речей, що залишилися і є ваші справжні захоплення. Все інше – чисте відволікання.

ДІЙТЕ

Річ не в тім, що люди з типом мислення направленим на розвиток завжди готові подолати свої страхи, тому що вони сміливіше інших. Головне – вони знають, що страх та хвилювання паралізують почуття і кращий спосіб подолати це – перейти до дії.

ПОТІМ ПРОЙДІТЬ ЩЕ МИЛЮ АБО ДВІ

Успішні люди зроблять все, що можуть, навіть якщо це іхній найгірший день.

Вони завжди змушують себе пройти ще одну милю. Один з учнів Брюса Лі бігав з ним три милі щодня. Одного разу вони наближались до відмітки три милі і Брюс сказав: «Давай пробіжимо ще дві.» Його учень був втомленим і відповів : «Я помру, якщо пробіжу ще дві милі», відповідь Брюса: «Тоді зроби це»

Його учень так розсердився, що пробіг ще п'ять миль. Втомлений і розгніваний він виступив проти Брюса і той пояснив йому: «Покинь все і ти можеш так само померти. Якщо ти завжди ставиш обмеження на те, що ти робиш, фізично чи в іншому плані, це пошириться на все твоє життя. Обмежень немає. Є певна стадія розвитку, але ти не повинен залишатися на ній, ти повинен перебувати за її межами. Якщо це вбиває тебе, це вб’є тебе. Людина постійно повинна підвищувати свій рівень». Якщо ви не стаєте трохи кращими щодня, тоді можливо ви стаєте трохи гірше?

ОЧІКУЙТЕ РЕЗУЛЬТАТІВ

Люди з типом мислення, який спрямований на розвиток, знають, що час від часу вони можуть зазнавати поразок, але це ніколи не буде означати, що вони не очікують результату. Очікування результату підтримує мотивацію і веде до покращення. Врешті-решт, якщо ви не думаєте, що досягнете успіху, навіщо тоді перейматися?

БУДЬТЕ ГНУЧКИМИ

Кожний із нас стикається з непередбачуваними неприємностями. Люди, чий мозок спрямований на розвиток, сприймають неприємності як засіб для покращення, як щось протилежне до того, що стримує їх. Коли непередбачувана ситуація стається, вони змінюються до тих пір, доки не отримують результатів.

НЕ СКАРЖІТЬСЯ, ЯКЩО СПРАВИ ЙДУТЬ НЕ ТАК, ЯК ВИ ОЧІКУВАЛИ

Скарги – це очевидна ознака незмінного типу мислення. Представники типу мислення спрямованого на розвиток, шукають можливості у всьому,таким чином у них немає часу на скарги.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

Слідкуючи за тим, як ви реагуєте на дрібниці, ви можете самовдосконалюватися щодня, щоб належати до кращого представника людства, описаного тут. Слід також зазначити, що дотримання вищеописаних стратегій відіграє ключову роль у здобутті знань, незалежно від предмету, який ви вивчаєте.

За матеріалами Доктора Тревіса Бредбері https://www.thejobnetwork.com
Науково-методичний матеріал підготувала старший викладач кафедри ІМ Піча Леся Миколаївна.