Один з методів поглиблення знань з англійської мови

09:21, 13-11-2020

Існує багато шляхів для поліпшення та удосконалення  знань з англійської мови.

Сьогодні хочеться порекомендувати студентам як краще вивчити та швидко поліпшити свої знання з зосередженням на аудіювання.

Допомогою в цьому питанні вам стануть відеоуроки по лексиці, граматиці, підказки та фільми як ліпше сприймати мову англомовних викладачів на слух.

Спочатку ви повинні зрозуміти легко чи тяжко ви сприймаєте мову на слух. Наступним кроком буде чи сприймаєте ви повільну та розмірену мову британських викладачів легко чи з потугою. Далі ви визначаєте акцент викладача та чи багато в мові сленгу та ідіом. Визначте, чи легко Вам сприймати таку мову.

Якщо Ви слухаєте мову декількох людей з різними акцентами, Ви повинні відчути  чи легко Вам зрозуміти їх діалог. Все залежить від Вас та вашого досвіду. Що Ви можете зробити в таких тяжких для Вас ситуаціях? Якщо ситуація бентежить Вас, чи допоможе це поліпшити ваші знання? Остаточно, ні.

Деякі люди отримують стрес, коли вони не сприймають англійську мову на слух. Вони не можуть сконцентруватись на прослуховуванні.

По-перше, розслабтесь. Якщо ви не розумієте мову, то Ви не розумієте її . Ваша задача дуже ретельно прослухати та виділити декілька слів, які вам знайомі та зрозуміти текст взагалі, про що йдеться мова. Тільки професійні перекладачі можуть одночасно зрозуміти мову та перекласти її, бо мають багатолітній досвід роботи в цій сфері.

Ваша задача:

1. Тільки слухати та нічого не робити
  2. Ви не повинні спочатку розуміти
  3. Продивіться ситуацію, в якій йдеться розмова: аеропорт, технічні засоби, кафе, університет, вулиця
  4. Прослуховуйте фрази, які мають відношення до даної ситуації. Тоді ви зможете зрозуміти сенс деяких фраз.
  5. Слухайте як можливо більше  голосів, чоловічих та жіночих
  6. Слухайте англійську мову різних місць, країн, людей
  7. Слухайте різне: фільми, розмову різних людей, національностей, пісні, телешоу, аудіо книги, підручник  вправ

Ви повинні мати план:

1. Робіть щось кожного дня
  2. Робіть щось кожного дня різне

Це дуже легко. Не треба казати, що немає часу. Це не потребує багато часу. Якщо Ви маєте 10 хвилин кожного дня, робіть це 10 хвилин. Це реально: 15Х20 хвилин кожного дня – це дуже корисно. Слухайте англійську мову з різних джерел 15 хвилин.

Зробіть план на тиждень:

• Понеділок: прослуховуйте пісні на англійській мові 2х3 рази
  • Вівторок: слухайте подкаст американськими голосами, британськими голосами
  • Середа: дивіться телешоу на англійській мові
  • Четвер: слухайте та виконуйте вправи підручника
  • П’ятниця: дивіться старий англійський фільм
  • Субота: зустрічайтесь з друзями та розмовляйте між собою англійською мовою
  • Неділя: дивіться сучасний фільм на англійській мові

Всі ці рекомендації допоможуть поглибити ваші знання та зроблять підготовку яскравою та цікавою. Різноманітність вправ та поширення їх кожного дня зроблять тиждень незабутнім.

Кафедра іноземних мов бажає вам успіхів в оволодінні англійською мовою та гарного настрою в процесі навчання.

Науково-методичну новину підготувала
доцент кафедри іноземних мов Старцева Т.А.