Як навчитися думати англійською

14:44, 05-01-2021

Багато людей, які вивчають англійську, мріють навчитися думати нею. Коли Ви хочете щось розказати або відповісти на запитання англійською мовою, починаєте в голові перекладати окремі слова, потім думаєте яку частину мови використати в даному реченні. Така ситуація знайома майже кожному студенту, незалежно від його рівня знань.

Що ж потрібно зробити, щоб навчиться думати англійською? Звичайно, існує безліч методів та прийомів, які допоможуть розвинути навички мислення англійською мовою.

Декілька корисних порад, які допоможуть навчитись думати англійською:

• Часто після інтенсивних занять ми помічаємо, що в думках деякі українські слова замінюються на англійські. Поява англійських слів в думках – це добра ознака. Ваш розум тренується, збирає нову інформацію і вчиться її використовувати. І не сумнівайтесь, що незабаром ви помітите, що думаючи іноземною мовою, вам стане значно легше висловлюватись. Якщо ви думаєте українською, а намагаєтесь висловлюватись англійською, ви виконуєте роботу перекладача, надто багато зусиль іде на переклад думок, і саме це призводить до помилок. Чим частіше ви будете замінювати українські слова англійськими, тим більш швидкої і впевненою буде ваша мова.
  • Забутьте про переклад слів! При читанні не перекладайте текст на рідну мову, як би важко вам не було, а намагайтеся зрозуміти відразу англійською (навіть якщо доведеться перечитати кілька разів). Якщо Вам зустрічається незрозуміле слово в серіалі, статті, книзі, пісні використайте тлумачний словник. Наприклад: dictionary.cambridge.org, www.ldoceonline.com, www.oxfordlearnersdictio, naries.com, www.macmillandictionary.com, www.collinsdictionary.com. Також, на заняттях не перекладайте своїм одногрупникам слова, а намагайтесь пояснити англійською мовою. Це буде корисно для вас обох.
  • Вивчайте сталі вирази для конкретних ситуацій, а не просто слова. Адже англійська та українська мови різні між собою і ми не можемо перекладати слово за словом. Саме для цього і потрібні сталі вирази, прийменники, які використовуються тільки в тих чи інших випадках.
  • Оточіть себе англійською – слухайте: радіо, пісні, аудіокниги, подкасти, дивіться фільми з субтитрами, записуйте враження, які вам сподобалися, щоб потім спробувати зробити переказ та сформувати головну думку, а також читайте книги і журнали англійсько (зміст яких відповідає вашому рівню) і діліться своїми емоціями і думками про все.
  • Спілкуйтеся англійською, тільки спілкування має бути живим, справжнім, цікавим. Говоріть простими словами про складні речі, і цей навик допоможе вам успішно долати мовний бар’єр.

Отже, якщо застосовувати всі вищеописані способи щодня, то з часом ви навчитеся думати англійською.

Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач кафедри іноземних мов Захаржевська А.А.