Рівень знання англійської В2 та майбутні плани. Іспит IELTS

12:24, 06-05-2021

Студенти Державного університету телекомунікацій після другого курсу вивчення англійської мови отримують рівень знань В2 (відповідає рівню Intermediate-Upper Intermediate). У повсякденній мові цей рівень можна назвати «впевненим», наприклад: «Я впевнено розмовляю англійською мовою». Офіційний опис рівня - «вище середнього». На цьому рівні студенти можуть незалежно працювати в різних академічних та професійних середовищах, спілкуючись англійською мовою, проте діапазон їх тем обмежений і мова передає не всі нюанси. Згідно з офіційними інструкціями SERF (міжнародної системи рівнів знань), людина з рівнем В2:

1. Розуміє основні ідеї конкретних і абстрактних повідомлень, включаючи обговорення технічних деталей в її професійній сфері.
  2. Може практично вільно і без попередньої підготовки обговорювати різні теми з носіями мови, не створюючи додаткових незручностей для них.
  3. Може скласти зрозумілий і деталізований текст на теми, які йому незнайомі.
  4. Може описати враження, події, мрії, надії і прагнення, викласти і обґрунтувати свою думку і плани.

Якщо ви дізналися в цьому описі себе, то у вас є дуже хороші шанси отримати успішну роботу в міжнародній компанії, виїхати на роботу за кордон або продовжити навчання в одному з всесвітньо відомих університетів. Однак для здійснення таких планів необхідно отримати сертифікат міжнародного зразка. Давайте детальніше познайомимося з одним з таких сертифікатів.

Іспит IELTS

IELTS розшифровується як International English Language Testing System. Мета іспиту - перевірка вашого рівня British English. Його успішно здають і студенти, і бажаючі отримати роботу в міжнародних компаніях. Сертифікат IELTS цінується не тільки у Великобританії і країнах Британської співдружності, а й в інших 135 країнах світу, наприклад, в Італії, Данії, Польщі.

Зазвичай університети і компанії вказують, який мінімальний бал в сертифікаті потрібен для вступу. Наприклад, популярні університети Британії, Кембридж і Оксфорд, вимагають бал 7 для вступу як на бакалаврат, так і на магістратуру. Гарвардський університет США вказує бал 7.5 як мінімальний.

Однак перш ніж реєструватися на іспит, потрібно врахувати, що IELTS рекомендується для здачі кандидатам, у яких рівень знань англійської не нижче середнього (Intermediate). Студенти ДУТ після закінчення другого курсу отримують рівень знань В2 (що відповідає рівню Intermediate-Upper Intermediate).

Іспит IELTS проводиться в двох форматах - General (Загальний) і Academic (Академічний).

Завдання Загального (General IELTS) перевіряють навички повсякденного спілкування. Академічний (Academic IELTS) потрібен абітурієнтам, які вступають на англомовні програми. Завдання оцінюють вашу готовність проходити навчання англійською.

Структура іспиту однакова для обох форматів IELTS.

Щоб успішно скласти іспит і отримати сертифікат з результатами IELTS, вам необхідно виконати всі чотири частини іспиту.

• Listening (навички сприйняття на слух);
  • Reading (навички читання);
  • Writing (навички письмової англійської);
  • Speaking (навички розмовної англійської).

Перші три модулі (Listening, Reading, Writing) завжди здають в один день у вищевказаній послідовності без перерви між ними.

Speaking можуть призначити або в той же день, або протягом декількох днів до або після іспиту.

Всі кандидати виконують однакові завдання по Listening та Speaking. А ось по Reading і Writing завдання розрізняються.

Особливості академічного модуля в тому, що використовуються більш складні завдання для читання і письма. Адже майбутньому володарю сертифікату доведеться вчитися англійською, тому завдання відповідають університетському рівню. Наприклад, якщо у Загальному модулі у Writing перше завдання - написати листа, то для Academic Writing в першому завданні необхідно описати графік, таблицю або іншу візуальну інформацію. Конкретний приклад такого завдання: дивлячись на діаграму, описати процес виробництва цегли.

З 2016 року іспит можна здавати не тільки "на папері", а й на комп'ютері. На комп'ютері можна здати 3 частини іспиту -Listening, Reading, Writing. Speaking проводиться з кваліфікованим екзаменатором.

Свій підсумковий бал можна дізнатися зазвичай через 13 днів після іспиту. Однак якщо ви обрали комп'ютерну версію іспиту, результати будуть готові через 5-6-денний строк. Вони будуть доступні на офіційному сайті сервісного центру. Тоді ж можна отримати і оригінал сертифікату. За запитом центр може відправити до п'яти безкоштовних копій в приймаючі навчальні заклади або державні організації (посольства, консульства та інші).

Сертифікат IELTS дійсний два роки.

Головне пам'ятати, що навіть якщо у вас високий рівень знань англійської (В2 і вище), потрібна додаткова підготовка до здачі іспиту. Якщо у вас немає часу на відвідування спеціальних курсів, то на офіційних сайтах IELTS є безкоштовні завдання, які познайомлять вас з іспитом на практиці.

Науково-методичне повідомлення підготувала
старший викладач кафедри англійської мови Т.О. Холл