Всесвітній День числа Пі 3/14/2021 – (14.03.2021)

17:29, 13-03-2021

Свято було започатковане в 1987 р. фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць і число), дата 14 березня - 3/14 - і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π (3,1415926 ....).

π - це одна з літер грецького алфавіту. У грецькому та англійському алфавітах цей символ розташовується у 16 позиції. Також зі школи пам’ятаємо, що це константа, якою позначають відношення довжини кола до його діаметру, її можна виразити у вигляді нескінченного неперіодичного десяткового (3,14159 ...) дробу, або ж у вигляді дробу: 22/7.

У 1706 р. у книзі «Нове введення в математику» британського вченого Вільяма Джонса для позначення числа 3,141592 ... вперше була використана літера грецького алфавіту π . Це позначення походить від початкової літери грецьких слів περιφερεια - коло, периферія і περιμετρoς – пери­метр. Загальноприйнятим позначення стало в 1737 році завдяки роботам Л. Ейлера.

Цікаві факти про День числа "Пі"

• Дата свята збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків – Альберта Ейнштейна, а також з датою смерті у 2018 році відомого фізика сучасності Стівена Хокінга.

• Значення числа «Пі» відіграє важливу роль при будівництві. Тому його намагалися отримати ще в доісторичні часи. Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.
  • Мнемоністи намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення пішло понад 10 років.
  • У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.
  • Про це число у 1998 році зняв фільм культовий режисер Даррен Аранофськи. По суті фільм може вважатися першим в історії математичним трилером.

• Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою.
  • Комп’ютерна перевірка 200 млрд десяткових знаків числа π, показала що всі 10 цифр зустрічаються практично однакову кількість разів!!!

Оскільки в послідовності знаків числа π немає повторень - це означає, що послідовність знаків π підпорядковується теорії хаосу.

Точніше, число π - це і є хаос, записаний цифрами. Більш того, при бажанні, можна цей хаос представити графічно, і є припущення, що цей Хаос розумний.