XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Топ ІТ спеціальностей в Україні у 2023 році

13:12, 03-05-2023

ІТ сфера в Україні швидко розвивається та надає багато можливостей для кар'єрного зростання. Тому питання вибору ІТ-спеціальності є актуальним для багатьох випускників українських ВНЗ. Аналітики прогнозують, що до 2024 року ІТ-індустрія в Україні зросте на 50%, тому важливо знати, які спеціальності будуть найбільш затребуваними.

Топ ІТ спеціальностей, що є найбільш затребуваними в Україні у 2023 році:

1. Розробник програмного забезпечення.

Ця спеціальність залишається однією з найбільш популярних в ІТ-індустрії. Спеціалісти цього фаху займаються розробкою програмного забезпечення для певної структури, розробкою операційних систем,роботою з глобальними та мережами конкретних організацій,веб-сторінками і т.д.

Під час опанування даної професії,студент має вивчити декілька мов програмування: С, С++, С#, PL-SQL, JavaScript, навчитися працювати з СУБД, володіти розміткою веб-сторінок HTML з використанням CSS тощо. Для розробника-початківця – це базовий набір знань, адже, виходячи на ринок праці, він ще не знає, з чим конкретно йому доведеться зіштовхнутися на першому робочому місці.

Середня заробітна плата розробника ПЗ по Україні: Від 500$ до 1500$ на місяць.
 

2. Аналітик даних.

Ця спеціальність вимагає вміння аналізувати великі обсяги даних і знаходити в них корисну інформацію.Під час роботи працівники цього напрямку,будуть стикатися із такими задачами як:

  • Аналізувати набори даних клієнтів від імені клієнтів, щоб отримати конкретні стимули;
  • Аналізувати дані про клієнтів у поєднанні із зовнішніми джерелами даних, щоб давати рекомендації відділам продажів щодо можливостей продажів, будь то додаткові продажі або початкові продажі;
  • Аналізувати дані про клієнтів та інші внутрішні дані, щоб відстежувати продуктивність систем компанії та давати рекомендації про те, як можна покращити використання таких систем клієнтами або як ці системи можна модифікувати та покращити.

Тому під час навчання майбутні аналітики даних освоюватимуть наступні предмети: Вища математика, SQL, Мова програмування Python і т.д.

Заробітна плата Аналітика даних по Україні: Від 500$ до 1000$ на місяць.
 

3. Embedded - розробник.

Це спеціаліст, який займається розробкою вбудованого програмного забезпечення. Вбудована система - це та, яка працює під керуванням комп'ютера. Тобто під це визначення потрапляють усі девайси та гаджети, оснащені апаратною платформою. По суті, ця спеціальність лежить на стику програмування та апаратної інженерії. На відміну від класичних програмістів, Embedded-розробники працюють не тільки з кодом, але і з «залізом».

Головний виклик Embedded-розробника на початку проекту - правильно вибрати апаратну платформу, на якій все реалізовуватиметься. Наступне завдання - вибір та адаптація існуючих реалізованих алгоритмів під обмежені ресурси обраної платформи.

Для цього потрібні навички Kernel, System та Application-інженерії в одній особі. Embedded-розробник не працює з інтерфейсом користувача, базами даних чи файлами складних форматів.

За даними DOU, середньостатистичний український Embedded-розробник має досвід роботи 5-6 років і отримує $880 на рівні Junior, $1750 на рівні Middle та $3500 на рівні Senior. Зарплата тім- та техлідів — близько $4200.
 

4. Інженер зі штучного інтелекту.

Штучний інтелект є однією з технологій майбутнього, і вимоги до фахівців з цієї спеціальності будуть зростати.Спеціалісти цього напрямку займаються створенням систем, які можуть виконувати завдання, які раніше виконували тільки люди.

Наприклад:

  • розпізнаванням мови, образів або рукописного введення; -використанням ШІ в захисті інформації;
  • використанням ШІ в комп'ютерних іграх;
  • використанням ШІ в освіті та інженерії знань;
  • створенням віртуальної реальності;
  • розробкою штучних імунних систем та іншими медичними завданнями.

Заробітна плата такого інженера по Україні: Від 500$ до 1000$ на місяць.
 

5. UX/UI дизайнер.

Користувацький досвід та дизайн інтерфейсів є ключовими факторами для успішності веб-та мобільних додатків.Ваші обов’язки на цій посаді:

  • Робота над проектами спільно з Project Manager-ами;
  • Веб-дизайн, мобільний дизайн; креативний дизайн;
  • Координація роботи з Відділом Розробки (Production Branch);
  • Проектування архітектури та User Flow додатків.

Заробітна плата UX/UI дизайнера по Україні: Від 400$ до 1000$ на місяць.
 

6. Системний адміністратор.

Це фахівець, який підтримує коректну роботу комп'ютерного та програмного забезпечення, а також відповідає за інформаційну безпеку організації.Знання які повинен мати кандидат на цю посаду для успішного працевлаштування:

  • Розуміння принципів діагностики ПК;
  • Знання десктопних ОС сімейства Windows на рівні адміністратора;
  • Розуміння принципів роботи мережі NAT, DHCP, DNS;
  • Розуміння роботи поштових протоколів POP3, IMAP, SMTP;
  • Базові знання Windows server, AD, DNS, Terminal Services;
  • Досвід налаштування мережевого обладнання.

Середня заробітна плата системного адміністратора по Україні: 500$ на місяць.
 

7. Веб-розробник.

Це фахівець, який займається написанням, оновленням, виправленням і вдосконаленням алгоритмів для додатків, сайтів і окремих елементів, з використанням різних мов програмування. Результат роботи web-розробника - це інтуїтивно зрозумілі і доброзичливі для користувача цифрові продукти, які ми використовуємо в повсякденному житті. Наприклад,соціальні мережі, розважальні портали, банківський софт,сервіс по перегляду відео тощо.

Середня заробітна плата веб-розрбника по Україні:Від 500$ до 1500$ на місяць.
 

8. Інженер з машинного навчання.

Задача інженера машинного навчання ― розв'язати бізнес-проблему за допомогою алгоритмів машинного чи глибокого навчання. Інженер займається як розробкою, так і реалізацією (deploying) моделей, працює разом із бізнес-командами. Технології Machine Learning мають дуже широке застосування,наприклад:

  • В системах захисту ― технології face or fingerprint recognition допомагають викривати злодіїв і правопорушників;
  • В перекладачах ― технології глибокого навчання дозволяють значно покращити якість перекладу;
  • В побуті ― генерація зображень, текстів, музики.

“Скілсет” інженера з машинного навчання складається з:

  • Мови програмування Python;
  • Робота із хмарними сервісами AWS / Google Cloud / Microsoft Azur
  • Робота із бібліотеками: scikit-learn, pandas, NumPy, Matplotlib, Plotly, а також різні бібліотеки з реалізованими алгоритмами машинного навчання;
  • Знання статистики, лінійної алгебри, методів оптимізації, математичного аналізу.

Заробітна плата інженера з машинного навчання складає від 500$ до 1000$ на місяць.
 

9. Архітектор мережі.

Мережевий архітектор відповідає за створення, підтримку та модифікацію апаратних, програмних засобів та віртуалізованих компонентів мережі IP. Мережеві архітектори не тільки зобов'язані підтримувати знання експертного рівня щодо мережевих апаратних та програмних технологій, але вони також повинні вміти переводити технологічні вимоги мережі в рішення, що приносять користь даному бізнесу. Перелік знань які знадобляться майбутньому мережевому архітектору:

  • Вміння роботи з мережевим обладнанням;
  • Вміння розробки та впровадження мережної інфраструктури;
  • Знання та розуміння: основ побудови провідних та бездротових мереж, технологій маршрутизації, мережевої безпеки;
  • Вміння дизайну та побудови віртуальних мереж.

Середня заробітна плата мережевого архітектора по Україні: 500$ на місяць.
 

10. Кібербезпека.

Захист від хакерських атак та кіберзлочинців стає все важливішим. Кібербезпека вимагає від фахівців знання в області програмування, мережевої безпеки та криптографії.

Середня заробітна плата працівника даного напрямку по Україні: 500$ на місяць.
 

ІТ-індустрія в Україні зростає, і будь-яка з вище наведених спеціальностей може стати успішною кар'єрою в майбутньому. Однак, важливо пам'ятати про постійний розвиток та навчання, щоб залишатися конкурентоспроможним на ринку праці.

А щоб дізнатися які напрямки та дисципліни для вивчення охоплює наша спеціальність, а саме 126 - Інформаційні системи та технології,переходьте за посиланням.

Також, запрошуємо вас до нашого телеграм каналу, щоб переглянути більше інформації про нашу спеціальність.

Бажаємо вам успішно опанувати омріяну спеціальність!

Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "126 Інформаційні системи та технології" кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціальність: Інформаційні системи та технології

Спеціальність «Інформаційні системи та технології» дає можливість студентам отримати ґрунтовні знання з сучасних інформаційних технологій та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних. Студенти отримують ґрунтовну математичну та алгоритмічну підготовку, вивчають основні мови програмування, комп`ютерні мережі, операційні системи та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.

Місцем роботи випускників можуть бути організації, які займаються розробкою та супроводом програмного забезпечення, у тому числі на платформі Web, оператори мобільного зв'язку, Інтернет-провайдери, організації, які використовують комп`ютерні технології.

Спеціальність: Інформаційні системи та технології

Спеціальність «Інформаційні системи та технології» дає можливість студентам отримати ґрунтовні знання з сучасних інформаційних технологій та знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі закордонних. Студенти отримують ґрунтовну математичну та алгоритмічну підготовку, вивчають основні мови програмування, комп`ютерні мережі, операційні системи та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.

Місцем роботи випускників можуть бути організації, які займаються розробкою та супроводом програмного забезпечення, у тому числі на платформі Web, оператори мобільного зв'язку, Інтернет-провайдери, організації, які використовують комп`ютерні технології.

Переглядів: 7 313