Укр.

Які головні виклики й можливості чекають на ІТ-спеціалістів у 2023-2024 році?

12:46, 19-06-2023

Інформаційні технології є одним з найбільш динамічно розвиваючихся секторів економіки, що надає безліч можливостей для розвитку. ІТ-спеціалісти стають все більш важливими у будь-якій галузі, оскільки цифрові технології стають невід'ємною частиною бізнесу та повсякденного життя людей. Проте, разом зі зростанням значення ІТ галузі, з'являється безліч викликів, що чекають на ІТ-спеціалістів у майбутньому. У цій статті ми розглянемо головні виклики та можливості, з якими зіштовхнуться ІТ-спеціалісти у 2023-2024 роках.

Хмарні технології

Одним з найбільших викликів, які чекають на ІТ-спеціалістів у найближчі роки, є розвиток хмарних технологій. Хмарні технології стають все більш поширеними, оскільки вони дозволяють зберігати і обробляти великі об'єми даних на віддалених серверах. За даними досліджень, до 2024 року ринок хмарних технологій зросте на 17% і складе 623 мільярди доларів США.

ІТ-спеціалісти мають бути готові до роботи з хмарними технологіями та знати, як вони працюють. Необхідно вивчити різні хмарні платформи, такі як Amazon Web Services, Google Cloud та Microsoft Azure, та знати, як їх використовувати для розв'язання різних завдань.

Інтернет речей

Інтернет речей (IoT) - це технологія, яка дозволяє підключати до мережі різні пристрої, що використовуються у повсякденному житті, такі як холодильники, пральні машини та мікрохвильові печі. За даними Gartner, кількість підключених пристроїв у світі складе 25 мільярдів до 2021 року. ІТ-спеціалісти повинні знати, як працюють IoT-пристрої, та бути готові до розробки та підтримки IoT-проектів.

Штучний інтелект та машинне навчання

Штучний інтелект (AI) та машинне навчання (ML) є двома технологіями, які набувають все більшого значення у сфері ІТ. За даними IDC, ринок AI до 2022 року зросте в 2,5 рази та складе 79,2 мільярда доларів США. Ці технології можуть бути використані в різних галузях, таких як медицина, фінанси, маркетинг та бізнес.

ІТ-спеціалісти повинні знати, як працює штучний інтелект та машинне навчання, та мати досвід у розробці та підтримці проектів, які використовують ці технології. Крім того, вони повинні бути готові до розробки та підтримки систем, які використовують штучний інтелект та машинне навчання.

Кібербезпека

Вірогідність кібератак та кіберзлочинів зростає з кожним роком, тому кібербезпека стає все більш важливою для підприємств та організацій. За даними Cybersecurity Ventures, до 2021 року глобальні витрати на кібербезпеку складуть 6 трильйонів доларів США.

ІТ-спеціалісти повинні мати глибокі знання про кібербезпеку та бути готові до розробки та підтримки систем, які забезпечують захист від кібератак. Крім того, вони повинні бути готові до реагування на кібератаки та відновлення роботи системи після їхнього виявлення.

Війна з Росією

Війна з Росією має великий вплив на ІТ-індустрію в Україні. За даними National Digital Research Centre, в Україні працює більше 100 000 ІТ-спеціалістів, що забезпечує цілий ряд послуг для компаній з інших країн. Проте, з посиленням конфлікту з'являються ризики для розвитку ІТ-галузі в Україні.

Одним з можливих наслідків конфлікту є зменшення інвестицій у ІТ-галузь в Україні. Це може призвести до зменшення замовлень та зарплат для ІТ-спеціалістів. Незважаючи на це, українські ІТ-компанії активно розвиваються та вивчають нові технології, що дозволяє їм зберігати конкурентоспроможність на ринку.

Висновки

ІТ-галузь є однією з найбільш динамічно розвиваючихся галузей економіки, що надає безліч можливостей для розвитку. Проте, разом з ростом значення ІТ, з'являється безліч викликів, з якими стикаються ІТ-спеціалісти. У майбутньому ІТ-спеціалісти повинні бути готові до роботи з хмарними технологіями, IoT, штучним інтелектом та кібербезпекою, а також бути готові до змін на ринку праці.

Ну а детальніше ознайомитися з навчальною програмою,нашої спеціальності 126 - Інформаційні системи та технології,можна за посиланням.

Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу щоб дізнаватися більше цікавих новин з життя кафедри ІПЗАС, де також ви зможете знайти всі деталі щодо вступу на нашу спеціальність - 126 Інформаційні системи та технології.

А заповнивши анкету абітурієнта ви отримаєте індивідуальну консультацію від співробітників нашої кафедри на всі питання,що стосуються освітнього процесу в межах нашого університета.