Укр.

Інтернет речей: перспективи розвитку та можливості використання

10:21, 26-06-2023

Інтернет речей (Internet of Things, IoT) є однією з найактуальніших технологій в сучасному світі. Це концепція, за якою об'єкти навколишнього середовища, які на перший погляд не мають зв'язку з Інтернетом, можуть бути підключені до мережі та здійснювати обмін даними між собою.

Інтернет речей має безліч перспектив для розвитку та використання в різних галузях. Однією з найбільш обіцяючих є медицина. За допомогою IoT можна створити систему моніторингу стану пацієнтів, що дозволить швидко виявляти можливі проблеми та уникнути їх ускладнень. Також IoT може забезпечити високу точність діагностики та ефективність лікування.

Інтернет речей також знайшов застосування в сфері транспорту. За допомогою IoT можна створити систему моніторингу стану транспортних засобів, що дозволить швидко виявляти можливі проблеми та запобігати аваріям. Крім того, IoT може покращити організацію громадського транспорту та забезпечити більш ефективне використання транспортних засобів.

Інтернет речей також може знайти застосування в сфері побуту. За допомогою IoT можна створити систему "розумного дому", яка буде контролювати різні пристрої та забезпечувати комфорт життя. Наприклад, регулювання температури в квартирі, включення побутової техніки, охорона будинку та інше.

Отже, Інтернет речей є перспективною технологією, яка має безліч можливостей використання в різних галузях. Із розвитком IoT з'являється все більше можливостей для автоматизації та оптимізації процесів, що дозволяє покращити ефективність та знизити витрати.

Аналіз найбільших ІТ-компаній світу з розробки технологій Інтернету речей

1. Amazon:
    • Найбільший продавець хмарних послуг в світі
    • У 2018 році компанія випустила Amazon FreeRTOS, що дозволяє розробникам створювати IoT-продукти
  2. Google:
    • У 2018 році компанія придбала Xively, що дозволило їй розширити свої можливості в IoT-сегменті
    • Випустила платформу Android Things, яка дозволяє створювати IoT-пристрої на базі Android
  3. Microsoft:
    • Розробила Azure IoT Hub, що дозволяє підключати і керувати мільйонами пристроїв IoT
    • У 2019 році компанія оголосила про створення Azure Sphere - платформи, що забезпечує безпеку у зв'язку з підключенням різних IoT-пристроїв
  4. IBM:
    • Розробила платформу Watson IoT, яка дозволяє аналізувати великі обсяги даних, збираних IoT-пристроями
    • У 2018 році компанія придбала компанію Red Hat, що дозволить їй розширити свої можливості в галузі хмарних технологій
  5. Cisco:
    • Розробив платформу Kinetic, що дозволяє організовувати збір, аналіз та використання даних з IoT-пристроїв
    • У 2018 році компанія придбала компанію Sentryo, що дозволить їй зайняти лідерські позиції в галузі безпеки IoT-пристроїв
  6. Intel:
    • Розробив платформу Intel IoT, яка дозволяє розробникам створювати IoT-продукти на базі процесорів Intel
    • У 2019 році компанія оголосила про створення Intel Neural Compute Stick 2 - пристрою, що дозволяє розробникам створювати AI-системи для IoT-пристроїв

Детальніше ознайомитися з навчальною програмою,нашої спеціальності 126 - Інформаційні системи та технології,можна за посиланням.

Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу щоб дізнаватися більше цікавих новин з життя кафедри ІПЗАС, де також ви зможете знайти всі деталі щодо вступу на нашу спеціальність - 126 Інформаційні системи та технології.

А заповнивши анкету абітурієнта ви отримаєте індивідуальну консультацію від співробітників нашої кафедри на всі питання,що стосуються освітнього процесу в межах нашого університета.