Останні тренди в ІТ-індустрії та їх вплив на вступ у 2024 році

10:05, 22-12-2023

ІТ-індустрія є однією з найбільш динамічно розвиваючихся галузей в світі. Завдяки постійному розвитку технологій, вона постійно змінюється і адаптується до потреб ринку. Останній рік не був винятком і приніс багато нових трендів, які вплинуть на вступ до ІТ-факультетів в 2024 році.

Одним з передових трендів в ІТ-індустрії є - Інженерія програмного забезпечення автоматизованих систем (126 спеціальність - Інформаційні системи та технології). Справа в тому, що даний напрямок передбачає навчання майбутніх іт-фахівців роботі як з програмним забезпеченням так і апаратною частиною пристрою. У наш час, коли різні розумні прилади, датчики зустрічаються чи не скрізь, даний набір знань є вкрай актуальним. Таким чином, не складно припустити, що такий "Універсальний спеціаліст" буде більш цінним і затребуваним кадром на ринку праці, та зможе отримати гідну роботу з гідною заробітною платою.

Також одним з популярних трендів в ІТ-індустрії - це штучний інтелект (AI). Він знаходить застосування у різних сферах, від автоматизації бізнес-процесів до розробки ігор. Існує попит на фахівців зі знаннями в цій галузі, тому відповідні ІТ-факультети можуть змінити свої програми навчання, щоб відповідати цим потребам.

Ще один тренд - це розширена реальність (AR) та віртуальна реальність (VR). Ці технології стають все більш популярними в ігровій індустрії, а також в сферах навчання та медицини. Відповідні факультети можуть пропонувати курси з розробки AR та VR додатків.

Інший важливий напрямок - це кібербезпека. З поширенням інтернету дедалі більше компаній стикаються з проблемами кібератак та крадіжкою даних. Фахівці з кібербезпеки стають все більш потрібними, тому відповідні ІТ-факультети можуть пропонувати курси з цієї галузі.

Крім того, зростає популярність розробки мобільних додатків та веб-розробки. Ці напрямки також можуть бути враховані при виборі курсів на ІТ-факультетах.

Отже, відповідні ІТ-факультети можуть змінити свої програми навчання, щоб відповідати новим трендам у ІТ-індустрії. Таким чином, студенти, які вступлять до ІТ-факультетів в 2023 році, матимуть можливість дослідити нові галузі та розвивати свої навички відповідно до потреб ринку.

Детальніше ознайомитися з навчальною програмою 126 спеціальності можна за посиланням.

А також запрошуємо вас підписатись на наш телеграм-канал де регулярно викладаються всі новини з життя кафедри ІПЗАС  та правила вступу до нас.

Чекаємо вас на спеціальності 126 Інформаційні системи та технології!