Укр.

Педагогічна практика магістрів 6 курсу на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки

09:49, 19-09-2023

Педагогічна практика це - одна із важливих особливостей навчання на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки. Кожного року НПП кафедри ділиться секретами навичками та знаннями із магістрами щодо того, як найкраще передати молодому поколінню засвоєнні знання.

18 вересня 2023 року ми відвідали практичне заняття із «Захисту ПК та мобільних пристроїв від вірусів», яке проводив студент 6 курсу, староста групи БСДМ-62 - Володимир Колесник.

Сьогодні ми використовуємо пристрої, підключені до Інтернету, у всіх аспектах нашого життя. Ми заходимо в Інтернет, щоб шукати інформацію, робити покупки, робити домашні завдання, грати в ігри та підтримувати зв’язок із родиною та друзями через соціальні мережі. У результаті наші пристрої містять велику кількість особистої інформації про нас. Це може включати банківську та іншу фінансову документацію, а також медичну інформацію — інформацію, яку ми хочемо захистити. Якщо ваші пристрої не захищені, викрадачі особистих даних та інші шахраї можуть отримати доступ і викрасти вашу особисту інформацію. Спамери можуть використовувати ваш комп’ютер як «дрон-зомбі» для надсилання спаму, який виглядає так, ніби він надійшов від вас. Шкідливі віруси або шпигунське програмне забезпечення можуть бути розміщені на вашому комп’ютері, уповільнюючи його роботу або знищуючи файли.

Під час заняття Володимир звернув увагу першокурсників, що використовуючи заходи безпеки та передові методи захисту своїх пристроїв, ви можете захистити свою конфіденційність. Він показав важливість регулярного оновлювання системи, браузерів і важливі програми, користуючись перевагами автоматичного оновлення. Ці оновлення можуть усунути недоліки програмного забезпечення, які дозволяють хакерам переглядати вашу активність або викрадати інформацію.

Студенти дізнались, що необхідно постійно оновлювати антивірусне програмне забезпечення, щоб справлятися з останніми «помилками», які поширюються в Інтернеті. Більшість антивірусного програмного забезпечення містить функцію автоматичного завантаження оновлень, коли ви в мережі. Крім того, треба переконатися, що програмне забезпечення постійно працює та перевіряє вашу систему на наявність вірусів, особливо якщо ви завантажуєте файли з Інтернету або перевіряєте свою електронну пошту. Налаштуйте антивірусне програмне забезпечення на щоденну перевірку на наявність вірусів. Ви також повинні проводити ретельне сканування системи принаймні двічі на місяць.

Заняття пройшло у одній із найкращих та сучасніших аудиторій університету з використанням всіх необхідних навчальних засобів. Студенти отримали унікальну можливість одержати навички та знання від спеціаліста, який не тільки один із найкращих та активних студентів, а і виступає як спеціаліст-практик, поєднуючи навчання та роботу за фахом у ІТ сфері. Кожен учасник практичного заняття отримав яскраву презентацію, що включає всю необхідну інформацію для успішного проходження курсу «Захист ПК та мобільних пристроїв від вірусів». В кінці презентації магістр надав змістовні відповіді на чисельні питання першокурсників.