Практичне навчання студентів кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки: шлях до професійного успіху

11:38, 25-03-2024

Практичне навчання за освітньою програмою на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки має декілька важливих компонентів. Перш за все, науково-педагогічний персонал активно сприяє студентам у втіленні отриманих знань у практичну роботу. Це допомагає студентам легше засвоювати матеріал та розвивати необхідні навички.

Одним із способів реалізації практичної підготовки є проведення практик студентів у компаніях-партнерах кафедри. Зазначені компанії є не лише партнерами кафедри, але й потенційними роботодавцями для випускників. Це означає, що студенти мають можливість працювати в реальному професійному середовищі і отримувати практичний досвід у своїй обраній галузі.

Практика проводиться на різних етапах навчання. Студенти проходять ознайомчу практику на другому курсі, виробничу практику на третьому курсі та переддипломну практику на четвертому курсі. Це дозволяє бакалаврам і магістрам поступово розвивати свої навички і здобувати досвід у реальних умовах перед завершенням навчання.

Антоніна Корж, студентка 3 курсу, староста та активіст кафедри ІКБ поділилась враженням від практики на базі давнього друга кафедри - компанії СВІТ ІТ і зазначила, що навчання пройшло чудово і бакалаври отримали багато приємних вражень і цікавих знань. Їх менторами були співробітники СВІТ ІТ – випускники нашого ДУІКТу. Особливими були лекції та практичні завдання Матвія Ющенка, нашого колишнього студента, присвячені одній із важливіших тем - USER ACTIVITY MONITORING (Відстеження активності користувача). Крім цього під професійним керівництвом експертів СВІТ ІТ студенти ретельно дослідили IBM GUARDIUM, PICUS, CUCKOO, Екран системи, IBM SECURITY QRADAR SIEM – інструменти, без яких неможлива серйозна робота у віртуальному середовищі. Антоніна із вдячністю згадала завідуючу кафедри ІКБ – Гайдур Галину Іванівну, яка завдяки своїм видатним організаторським здібностям забезпечила бакалаврам захоплююче практичне навчання, починаючи від адміністративного оформлення, складання резюме, вибору ІТ компанії і завершуючи порадами по виконанню завдань.

Обсяг практичних занять студентів становить не менше 50% загального навчального часу. Це означає, що значна увага приділяється набуттю практичного досвіду та розвитку необхідних компетенцій. Такий підхід дозволяє нашим випускникам мати перевагу при працевлаштуванні, оскільки вони вже мають практичні навички та сертифікати, що підтверджують їх рівень компетенції.

Загалом, система практичної підготовки на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки дозволяє студентам успішно формувати компетенції, визначені компаніями-партнерами, і гарантує їм отримання першого високооплачуваного робочого місця. Такий підхід сприяє практичному застосуванню знань і підготовці випускників до професійної діяльності у сфері інформаційної та кібернетичної безпеки.