Укр.

Прогноз 2016: атаки на Android і масштабні інфекції - одні з основних загроз безпеці

13:27, 10-02-2016

Опубліковані прогнози основних проблем IT-безпеки в 2016 році від виробника хмарних рішень безпеки Panda Security. Наступаючий рік буде наповнений загрозами, які можуть негативно відбитися на домашніх користувачах, невеликих компаніях і великих корпораціях.

Обсяги створення і поширення нових зразків шкідливих програм, призначених для зараження користувачів, як і раніше будуть рости в геометричній прогресії, що ми спостерігали в 2015 році, коли щодня реєстрована кількість зразків нових шкідливих програм досягла позначки в 230 000.

Протягом 2016 прогнозується зростання числа інфекцій через JavaScript, а також зростання кількості кібер-злочинів з використанням Powershell - утиліти, включеної в Windows 10, яка дозволяє виконувати скрипти з усіма типами функцій, що може використовуватися для здійснення атаки на користувачів.

Великомасштабні атаки на мобільні пристрої

Кібер-злочинці шукають способи, які дозволяють їм виконувати атаки на найбільше число користувачів і підприємств, щоб досягати максимально можливих прибутків.

У зв'язку з цим вони будуть продовжувати використовувати інструменти на зразок наборів експлойтів (Exploit Kits), тому багато сучасних рішення не здатні ефективно боротися з таким типом атак - а це означає, що можливі дуже високі рівні зараження. З цієї ж причини також буде збільшуватися число шкідливих програм для мобільних пристроїв, особливо під Android, який є найбільш популярною операційною системою в даному секторі ринку.

Основні виклики для безпеки

В умовах даної ситуації, коли кількість погроз зростає експоненціально, атаки стають все складнішими і витонченішими, домашнім користувачам і підприємствам доведеться прийняти додаткові заходи безпеки, щоб залишатися захищеною від небезпек Інтернету в 2016 році.

Більше того, для підприємств також існують загрози, які можуть завдати серйозної шкоди їх ділової репутації привести до величезних фінансових втрат. Кібер-злочинці зроблять своєю метою крадіжку конфіденційної інформації, пов'язаної з компанією (фінансові дані, стратегічні плани та ін.), І навіть інформації, яка належить їх клієнтам. Після того як вони зможуть роздобути таку інформацію, вони будуть намагатися шантажувати компанію заплатити викуп для повернення цієї інформації - вже досить часто вживаний метод, відомий як Cryptolocker.

Щоб гідно впоратися зі складністю таких атак та інших загроз, які ми очікуємо побачити в 2016 році, домашнім користувачам і підприємствам необхідно буде мати інструменти і рішення безпеки, які здатні аналізувати і класифікувати поведінку всіх виконуваних файлів і процесів, а також здатні запропонувати опції розширеного захисту для запобігання та протидії новим загрозам безпеці.