10 глобальних прогнозів IDC в сфері ІБ на 2017 і наступні роки

10:10, 31-03-2017

Згідно з прогнозами IDC (International Data Corporation) для глобального ринку продуктів і послуг ІТ-безпеки, до 2021 року близько 50% онлайн-транзакцій будуть відбуватися з використанням біометричної аутентифікації, а до 2018 року близько 70% корпоративних систем кібербезпеки використовуватимуть когнітивні технології і функції штучного інтелекту. Передбачається, що це допоможе персоналу відділу інформаційної безпеки впоратися з кардинально зрослим масштабом і складністю кібератак.

«Безпека кіберпростору буде одним з головних прискорювачів продуктивності, - повідомляє Джеймс Ванг (James Wang), старший менеджер з досліджень, Market Network Security, IDC China. - Більш того, цей напрямок буде набувати все більшого значення в міру того, як населення все більш масово переходить на надзвичайно зручний стиль життя нового типу, який привносить інфраструктура розумного міста ».

Слід зазначити, що захист кіберпростору була однією з ключових тем на нещодавній конференції RSA в Сан-Франциско, де широко обговорювалися безпеку хмарних послуг і Інтернету речей, послуги аналізу загроз безпеки (Threat Intelligence Security Service, TISS), використання функцій штучного інтелекту (AI ) і машинного інтелекту (MI) та інші передові технології. Всі ці сегменти будуть в числі головних напрямків розвитку глобальної галузі кібербезпеки на найближчі кілька років.

Нижче наводяться десять глобальних прогнозів IDC в ​​сфері продуктів і послуг ІТ-безпеки на найближчі роки:

1. До 2021 року 50% онлайн-транзакцій будуть відбуватися з використанням біометричної аутентифікації як результат її широкого прийняття населенням, повсюдного поширення відповідної інфраструктури і невисокої вартості впровадження.

2. До 2019 року більше 75% виробників пристроїв Інтернету речей підвищать їх рівень захищеності і забезпечення прайвесі, тим самим створивши більше довіри до них з боку покупців.

3. До 2019 року близько 70% великих транснаціональних корпорацій США і Європи зіткнуться з великими кібератаками, націленими на підрив їх систем дистрибуції товарів.

4. Протягом найближчих двох років 80% споживачів в розвинених країнах постраждають від сфери бізнесу через те, що персонально характеризує їх інформація піддасться витоку в ході кібератак.

5. До 2018 року близько 70% корпоративних систем кібербезпеки використовуватимуть когнітивні технології і функції штучного інтелекту, щоб допомогти персоналу ІБ впоратися з карданільно зрослим масштабом і складністю кібератак.

6. До 2017 року 50% корпоративних замовників будуть застосовувати аналітику як послугу, що допомагає впоратися з труднощами ретельного вивчення даних і подій ІБ.

7. До 2020 року функціональність шлюзу хмарної безпеки почне вбудовуватися безпосередньо в веб-послуги, щоб підштовхнути ІТ-керівників активніше переносити свої засоби захисту в хмару.

8. До 2020 року 30% домогосподарств в США, що використовують широкосмуговий інтернет-доступ, будуть мати як мінімум один пристрій / сенсор домашньої автоматизації або моніторингу безпеки, що працює по IP-мережі.

9. До 2020 року понад 80% організацій в усьому світі проінвестують в послуги оперативного реагування на ІБ-інциденти (з попередньо укладеної угоди; incident response retainer, IRR).

10. До 2020 року більше 25% організацій захистять свою ІТ-інфраструктуру за допомогою хмарних, хостингових або SaaS-послуг ІТ-безпеки.