Участь студентів кафедри Штучного інтелекту Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій у Львівському алгоритмічному таборі 2023

13:48, 13-09-2023

У серпні 2023 року від Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій було відправлено команду студентів для участі у Всеукраїнській олімпіаді з програмування. Змагання проводилось у рамках Львівського алгоритмічного табору з фінальним змаганням за кубок Лева.

Учасниками команди ДУІКТ стали студенти з «Навчально-наукового інституту Інформаційних технологій»: Іванов Дмитро, Халапова Софія та Колосенко Тетяна.

Олімпіада була проведена за підтримки кафедри Штучного Інтелекту національного університету "Львівська Політехніка", платформи Algotester, а також таких компаній як: Huawei, UKEESS та EMBROX.

Однією з ключових особливостей цього табору була можливість спілкуватися та співпрацювати з іншими студентами, спеціалістами та розробниками. Це надало студентам можливість познайомитися з новими людьми, обмінятися досвідом та вивчити багато цікавого від інших учасників.

По приїзду до Львова нашій команді було надано житло у гуртожитку Львівської Політехніки. Щодня студенти відвідували контести, на яких вирішували різноманітні алгоритмічні та математичні завдання на бажаній мові програмування. Команда нашого університету обрала для вирішення задач Python.

У таборі було п’ять днів повністю присвячених програмуванню, щодня було надано нові завдання для вирішення. Особливістю табору стало присвячення кожного дня певному місту з якого походять автори задач. Перший день було присвячено Львову, оскільки розробляли тренувальні вправи львів’яни, другий – Харкову, далі Києву та Закарпаттю.

Усі ці дні наша команда старанно вирішувала завдання, знаходила нові шляхи для написання коду. Після кожного контесту на студентів чекав розбір та пояснення задач, що вчило знаходити нові рішення та розв’язки не тільки технічно, але й алгоритмічно. Дані лекції допомогли навчитися новим технологіям та методам роботи, а також побачити, які ще методи програмування та підходи до вирішення задач можна вивчити.

Змагання за кубок Лева відбулось в останній день. Студенти отримали задачі та приступили до їх виконання. Команда нашого університету зайняла 15 місце, що стало найвищою позицією серед киян. За цей тиждень у AlgoLeoCamp 2023 учасники дізнались багато нового, навчились краще розуміти алгоритмічне вирішення математичних та логічних завдань та імплементували це у свою роботу та код.

Підсумовуючи можна зазначити, що AlgoLeoCamp був надзвичайно цікавим та корисним досвідом. Він допоміг студентам зрозуміти, наскільки важливо працювати в команді та як ефективно вирішувати алгоритмічні завдання разом. Команда університету прагне до покращення своїх знань та навичок, вона вдячна організаторам Algorithmic Leo Camp за можливість прийняти участь у такій події, як «Кубок Лева».

Наразі студенти кафедри Штучного інтелекту Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій старанно навчаються, щоб досягти нових вершин у таборі 2024 року.