Укр.

Новини в галузі створення інтегрованих фотонних схем

14:01, 28-01-2016

Новини в галузі створення інтегрованих фотонних схем для створення фотонних телекомунікаційних систем, в яких передача, обробка, комутація сигналів буде відбуватися тільки на оптичному рівні.

onewaylight.jpg

Раніше вчені вже продемонстрували явище «одностороннього світла», в якому світловий пучок поширюється тільки в одному напрямку. Матеріали, використовувані для досягнення цього ефекту можна розглядати як оптичні діоди, за аналогією з діодами, що використовуються в електричних ланцюгах, які дозволяють електричний струм проводити тільки в одному напрямку. Односторонній світло може відігравати важливу роль в інтегрованих фотонних схемах, які виконують операції, використовуючи промені світла замість електричного струму.

Грунтуючись на цьому дослідженні, китайські вчені Цин-Бо Лі і Руї Синь Ву з Нанкінського університету показали, що один кінець світлових пучків в фотонних кристалах може бути зігнутий в довільних траєкторіях. Їх робота опублікована в останньому випуску Applied Physics Letters.

Застосування градієнта магнітного поля на фотонному кристалі викликає поступове зміна напрямку поширення одноноправленного променя. Таким чином, отримано можливість управляти траєкторією хвильової пучка через зсув магнітного поля, заснованого на явищі анізотропної магнітної проникності. У майбутньому, дослідники планують використовувати такий магнітний фотонний кристал (подібний електромагнітному діоду) в оптичного зв'язку для обробки і комутації оптичних сигналів.