Угода про науково-технічне співробітництво з Державним підприємством «Українські спеціальні системи»

13:23, 07-04-2016

28 березня 2016 року між Державним університетом телекомунікацій та Державним підприємством «Українські спеціальні системи» підписано. Ініціатором такої співпраці стала кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки.

Об'єднання освітнього і науково-технічного потенціалу сторін, які уклали дану угоду, дозволить підвищити ефективність робіт в галузі розробки, розгортання та забезпечення функціонування Національної системи конфіденційного зв'язку (НСКЗ), побудови та атестації комплексних систем захисту інформації (КСЗІ) об'єктів інформаційної діяльності (ОІД), а також забезпечити якість проведення державних експертиз обладнання, програмних та програмно-апаратних засобів КСЗІ, які передбачається використовувати в НСКЗ та ОІД державних органів, організацій та підприємств різних форм власності. Головні форми спільної роботи полягатимуть:

• у проведенні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, спрямованих на забезпечення безпеки ІТ систем і мереж, інформаційного та кіберпростору держави від загроз антропогенного і техногенного характеру;
  • в організації випробувань апаратного та/або програмного забезпечення обчислювальних систем, призначених для забезпечення захисту інформації;
  • у створенні спільних апаратно-програмних комплексів з метою дослідження технологічних і методичних проблем забезпечення безпеки інформаційного та кібернетичного простору тощо.

Разом з цим підписання угоди дозволить студентам Навчально-наукового інституту захисту інформації Державного університету телекомунікацій проходити кваліфіковану практичну підготовку на підприємстві, яке є ліцензіатом в галузі криптографічного і технічного захисту інформації, а також має спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.