Укр.

Винайшли чим замінити Wi-Fi? Та, невже!

13:54, 10-01-2016

Естонський стартап Velmenni тестує технологію швидкісної передачі даних за допомогою світла - LI-FI і планує отримати патент на винахід.

Тепер докладніше: LI-FI є новою технологією бездротової передачі даних («light» – «світло» и «fidelity» – «точність»), яка дозволяє використовувати більш простий спосіб підключення до глобальної мережі за допомогою світлодіодів.

Концепцію даного винаходу в 2011 році сформував професор Університету Единбургу Харальд Хаас, запропонувавши використовувати видиму світлову комунікацію для передачі даних з інтернету, а також між пристроями. Інформацію по LI-FI передають через LED-діоди, які блимають з непомітною для людського ока наносекундною частотою. Так як світло може передати набагато більше інформації, ніж радіохвилі в Wi-Fi, в лабораторних умовах Velmenni змогли отримати швидкість передачі в 224 Гбіт/с, а під час тестів в офісах - до 1 Гбіт/с.

У Velmenni вважають, що технологія Li-Fi буде доступна для споживачів протягом найближчих трьох-чотирьох років.