Укр.

Стадіон, що генерує енергію від рухів гравців, побудували в Нігерії

16:18, 26-03-2016

У Африці відкрили перший футбольний стадіон, який забезпечується енергією, виробленою виключно за рахунок рухів гравців. Енергогенеруючий спортивний майданчик був побудований в Лагосі (Нігерія), і тепер, кожен крок футболіста відправляє в накопичувальну батарею 7 Вт електроенергії.

По периметру стадіону розмістили сонячні батареї. А ось під газоном з трав'яним покриттям встановили кінетичну плитку, здатну перетворювати кінетичну енергію переміщення гравців і удари м'яча по полю в електричний струм. У основі інноваційної технології - рішення, розроблене британською компанією "Pavegen". Кінетична плитка зараз використовується на 150 об'єктах по всьому світу, включаючи аеропорти, торговельні центри і навіть метро.

Побудувала стадіон нафтова компанія "Shell", сумнозвісна своїми планами по освоєнню Арктики.