Укр.

Знайдений найчорніший матеріал. Чорніше навіть сажі.

16:31, 09-04-2016

Англійська компанія Surrey NanoSystems створила найчорніший у світі матеріал, назва якому - Vantablack. Це - ідеально чорна матерія, що поглинає світло практично на 100%. Це означає, що цей матеріал здатний істотно збільшити ефективність роботи існуючих сонячних панелей за рахунок підвищення їх коефіцієнта корисної дії (слід нагадати, що зараз ККД фотоелемента сонячної батареї не досягає 45%).

Vantablack - це така собі щітка на основі з алюмінієвої фольги, а в якості щетини - мільярди вуглецевих нанотрубок. Їх висота і щільність може бути різною. Світло, що потрапляє на вуглецеві нанотрубки "заплутується" у величезній кількості трубочок і практично не відбивається. Новий матеріал Vantablack поглинає 99,965% світла, у той час коли найчорніша сажа поглинає 96% світла, що падає.

Суперчорний матеріал має високу чутливість до змін температур, найвищу теплопровідність і може бути використаний скрізь, де вимагається позбавитися від відблисків, втрат світла, що падає, у тому числі сонячного.

Окрім сонячних панелей цей матеріал може успішно застосовуватися в  космічних технологіях, оптичних приладах (телескопах, мікроскопах, фотооб'єктивах і інших).