Укр.

Новий дата-центр Facebook на 100% працюватиме за рахунок енергії вітру

22:06, 24-04-2016

Всесвітньо відома компанія Facebook офіційно оголосила про свої наміри побудувати черговий центр обробки даних. Це буде вже п’ятий подібний об’єкт компанії. Побудують його в околицях міста Форт-Ворт (штат Техас, США).

Як і його попередники, новий дата-центр буде цілком працювати за рахунок відновлюваних джерел енергії. Зокрема, центр у Техасі використовуватиме енергію вітру, яку постачатимуть із Флориди, де наразі відбувається будівництво потужної вітрової ферми. Вітрогенератори сумарною потужністю 200 МВт розташовуватимуться на площі майже в 70 квадратних кілометрів в окрузі Клей на північному сході штату Флорида.

На створення центру Facebook виділить $500 млн. Штат співробітників складе 40 осіб. Новобудова займе площу в 46,5 тис кв. метрів.

Дата-центр у Форт-Ворт буде використовувати сучасну та більш екологічну систему зовнішнього охолодження повітря замість звичайних кондиціонерів. Крім того, розміщені тут потужності будуть відповідати нормам енергозбереження.