Укр.

Porshe і сонячні батареї. Який зв'язок?

10:21, 15-05-2016

Компанія Porshe побудувала першу у світі стелу, покриту сонячними батареями. Сонячна енергія, що виробляється стелою, зможе покрити річну потребу в електроенергії для усього технологічного центру компанії Porsche Berlin - Adlershof.

Сталева конструкція розташована на території технопарку в берлінському Адлерсхофе. Вага стели 37 тон, а висота - 25 метрів, площа поверхні стели складає близько 270 квадратних метрів. На опуклому фасаді розміщено 7776 сонячних елементів, які у рік зможуть генерувати до 30 000 кВт/г електроенергії.

Відкриття центру планується на 2017 рік, а його відвідувачі матимуть можливість використовувати вежу як безкоштовне джерело електроенергії від Porsche, за допомогою якого, зокрема, вони зможуть заряджати і свої електромобілі.

Доктор Йенс Путтфаркен (Jens Puttfarcken), голова Правління Porsche Deutschland GmbH, відмічає, що стела демонструє "чітку прихильність компанії до розвитку електричного транспорту і виступає символом стійких інвестицій, які допоможуть дбайливіше відноситься до ресурсів: Porsche постійно перебуває на вістря проблем, пов'язаних з електричною мобільністю".

У Porsche заявляють, що фотоелектрична стела також служить чітким сигналом прагнення до розвитку зарядної інфраструктури для електрокарів. Така інфраструктура, по словах Путтфаркена "є ключовим чинником для довгострокового успіху електромобільної галузі Німеччини".