Укр.

Вчені змогли подвоїти ефективність сонячних панелей за допомогою пластикової накладки

21:47, 11-09-2016

Особливість проекту Insolight полягає у тому, щоб використовувати вже доступні на ринку сонячні батареї з найвищим ККД - близько 42% - і шляхом уловлювання різних хвиль світла різної довжини добитися максимального результату.

Учені навчилися концентрувати сонячне світло завдяки литву під тиском пластикових пластинів з бульбашковими лінзами, які діють як мережа крихітних збільшувальних стекол. Вони фокусують світло, що потрапляє на панель, на сегменти сонячних елементів площею усього лише декілька квадратних міліметрів.

- Це працює як душ: уся вода йде вниз через один невеликий злив, немає ніякої необхідності в тому, щоб каналізація була з розмір усієї підлоги в душовій, - пояснив суть проекту генеральний директор Insolight Лоран Коулот.

Пластина кріпиться до металевої рами, яка переміщається всього на декілька міліметрів протягом усього дня завдяки датчику, який відстежує положення сонця. В результаті, ця система мікростеження здатна захопити 100% сонячного світла, незалежно від кута падіння променів сонця.

Незалежний Інститут Фраунгофера у Німеччині підтвердив продуктивність прототипу. У виводах сказано, що Insolight вдалося досягти ефективно 36,4%, що приблизно удвічі більше, чим ККД традиційних сонячних панелей такої ж площі.