Укр.

Так тримати, Китай!

15:54, 24-09-2016

Ця новина присвячена Всесвітньому дню екологічного будівництва, який відзначався 23 вересня. Китайську народну республіку як нікого іншого можна привітати з цим днем, оскільки тільки Китай сьогодні може собі дозволити  кожну годину вводити в експлуатацію по дві вітрові турбіни. Результатом є те, що в 2015 році Китай ввів в дію більше 30 тис. МВт нових вітроенергетичних потужностей.

Китай сьогодні розгортає найбільшу у світі програму розвитку вітрової енергетики, яка по своїх масштабах удвічі перевищує подібну програму США.

Ця програма повністю забезпечує збільшений попит на енергоспоживання в КНР.

Але не дивлячись на це, Міжнародна енергетична агенція (МЕА) відмічає, що вітрові генератори в Китаї часто відключаються від енергомереж і простоюють 15% часу. Проблема полягає у тому, що все одно пріоритетний доступ до електророзподільних мереж належить електростанціям, що працюють на вугіллі.

Парадокс ситуації полягає в тому, що в Китаї сьогодні явне надвиробництво у сфері енергетики, але при цьому в деяких провінціях, таких як Ганьсу, 39% енергії від вітрових генераторів не використовується просто тому, що енергомережі не мають достатніх потужностей. Для порівняння, в Європі вітрові електростанції в середньому простоюють 1 - 2% часу експлуатації впродовж року.

За даними агенції, у 2018 року у країні планується ввести мораторій на будівництво нових вугільних електростанцій.