Укр.

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ТОВЩИНОЮ 1 МІЛІМЕТР ВЖЕ НЕ ФАНТАСТИКА

19:25, 16-10-2016

У Німеччині компанією HeliaFilm розпочато масове виробництво незвичайної фотоелектричної плівки. Що ж тут незвичайного, скажете ви? А те, що матеріал призначений для покриття фасадів. Будучі нанесеним на фасад, даний матеріал виробляє електрику, достатню для освітлення, опалення або кондиціонування. В У якості пілотних проектів компанія HeliaFilm оснастила електрогенераторами з плівки будівлі у Німеччини, Єгипті і Сінгапурі.

Плівку HeliaFilm можна клеїти практично на будь-яку поверхню - цегла, бетон або метал. У якості доказу був реалізований ще один пілотний проект у Німеччині. Плівкою були покриті стіни двох велетенських металевих бочок ферментації на біогазовій станції у містечку Бергхайм-Паффендорф. Проект вийшов символічним: майже не в перше електроенергія в одному місті добивається відразу двома альтернативними способами повідомляє Deutsche Welle.

У майбутньому стартап планує налагодити співробітництво із автомобільними компаніями. Тоді можливо, фотоелектричну плівку будуть наносити на автомобілі. Розміщення на даху автомобіля такої установки, звичайно, не дасть достатньо енергії для заряду акумулятора Tesla, але іншу електроніку підживити зможе.