Укр.

GOOGLE повністю перейде на відновлювальну енергію у 2017 році

11:17, 30-01-2017

13 масивних центрів обробки даних технологічного гіганта споживають стільки ж енергії, як і ціле місто Сан-Франциско.

Вовчий апетит Google в електроенергії

Google у всю прагне досягти значного зниження рівня забруднення, викликаного його цифровими послугами, які потребують величезну кількість електроенергії.

Інтернет-компанія вважає, що починаючи з наступного року, вона зможе накопичити достатньо поновлюваних джерел енергії для задоволення всіх своїх потреб в електроенергії по всьому світу.

Це значно, враховуючи вовчий апетит Google в електроенергії для живлення своїх офісів і величезних центрів обробки даних, які обробляють запити його домінуючої пошукової системи, зберігаючи інформацію Gmail, YouTube і фотографії більше мільярда людей.

Google стверджує, що її 13 центрів обробки даних і офісів споживають близько 5,7 терават годин електроенергії на рік - приблизно стільки ж, як Сан-Франциско, де проживає більше 800000 чоловік і десятки тисяч інших приїжджають на роботу і як туристи.

Компенсація витрат електроенергії за рахунок унікальної електростанції

Google вважає, що тепер у змозі компенсувати кожен мегават-годину електроенергії, що поставляється електростанцією, що працює на викопному паливі з поновлюваними джерелами енергії, яка була придбана компанією Mountain View, Каліфорнія, через різні контракти.

Так, передбачається що, близько 95% відновлюваної енергії Google буде надходити від вітроенергетичних ферм, і 5% від сонячної енергії.

Майже 20 інших технологічних компаній також взяли на себе зобов'язання забезпечити достатню кількість відновлюваних джерел енергії для своїх операцій по всьому світу, сказав Гері Кук, головний активіст групи Грінпіс.

Прихильність Google до поновлюваних джерел енергії підтвердилася

Google показала свою прихильність чотири роки тому, і, як видається, це перша велика компанія, яка виконала свою обіцянку. На даний момент, компанія Google продає свій надлишок електроенергії назад в мережу.

При цьому, компанія Google Inc. відмовилася повідомити, скільки вона витратила на свої потреби в поновлювані джерела енергії або розмір свого річного рахунку за електроенергію.