"Птичку жалко"

14:14, 10-02-2016

З моменту тріумфального повернення на пост глави Twitter Джека Дорсі мережу мікроблогів відчайдушно намагається зробити революцію і перетворитися. Чутки про те, що стандарт в 140 символів зникне і на зміну йому прийдуть довгі пости, ходять вже не один місяць. Дорсі - людина, що створила цей самий стандарт, - допускає можливість збільшення ліміту до 10 тис. символів, але поки ніякого конкретного підтвердження цьому немає.

Сервіс мікроблогів вже зважився на зміни в окремих елементах оформлення.

У пошуках ідеального дизайну Twitter відмовився від зірочки «Вибране» і замінив її червоним сердечком. І це можна назвати успіхом: користувачі мережі погодилися з тим, що поставити «лайк» звичайному твіту з дотепною цитатою чи смішною картинкою набагато простіше, ніж звести його в ранг «Вибране».

У разі зі зміною колірної гами кнопки «ретвіт» куди складніше: аудиторія Twitter зустріла новину скоріше з подивом, але, схоже, це лише початок великих змін в мережі.

Історія зі зміною алгоритму, який існував протягом десяти років, викликала бурю негативних відгуків.

За кілька годин після новини про глобальне нововведення в світові топи сервісу мікроблогів був виведений хештег #RIPTwitter. На хвилювання відреагував сам Дорсі, запевнивши, що стрічка твітів, побудована на новому алгоритмі, чи не з'явиться протягом тижня.

Але, як виявилося, ряд користувачів вже відчули на собі відсутність хронологічного порядку твітів і кинулися в службу підтримки з проханням «полагодити зламаний Twitter». Очевидно, що компанія працює в цьому напрямку і зовсім скоро колишній вигляд сервісу зникне, при цьому ніхто не впевнений, що хронологічний порядок твітів можна буде повернути хоча б в настройках.

Чому система видачі матеріалів по алгоритмам може вбити первісне призначення Twitter?

По-перше, користувачі звикли поширювати важливу, термінову і найсвіжішу інформацію саме тут. Швидкість, з якою інформація поширюється в Twitter, непорівнянна з інформаційними агентствами і телевізійними новинами. У разі відмови від хронологічного порядку твітів не факт, що користувач дізнається про новини вчасно.

Зараз Twitter зрідка пропонує дізнатися, що трапилося зі стрічкою, поки користувач її не перевіряв, але робить це абсолютно ненав'язливо і навіть дозволяє закрити пропоновані твіти та оповістити Twitter про те, що вам це не подобається.

Сам алгоритм, як і наміри компанії, поки незрозумілий. Єдина відома складова нового способу формування стрічки: в неї потраплятиме та інформація, яка потрібна і подобається конкретному користувачеві.

На даний момент користувачі Twitter можуть показати свій інтерес до твітів декількома способами: «зафоловив» сподобався аккаунт, поставити «лайк» конкретному твіту або ж ретвітнуть його.

Так що нововведення може виявитися великим жалем для малоактивних і непопулярних користувачів.

Якщо раніше на твіти таких користувачів можна було наштовхнутися в стрічці, то у випадку з ранжируванням за важливістю і популярності подібні повідомлення будуть просто поховані під топовими записами.

Російські користувачі, обурені не менш зарубіжних, оперативно організували створення петиції, в якій просять улюблену мережу не втрачати своєї індивідуальності. За короткий час петицію підписали кілька тисяч чоловік.

Формування стрічки новин за певним алгоритмом давно працює в Facebook. Соціальна мережа враховує масу критеріїв, перш ніж пост потрапляє в стрічку новин. При цьому кінцевий алгоритм досі залишається для користувачів загадкою, оскільки серед постів цілком може попастися абсолютно неважливий матеріал без відгуків і позначок «Мені подобається» від інших користувачів.

У випадку з Twitter, функціональність якої обмежена, майбутнє з новою стрічкою ще туманніше. У російському сегменті інтернету ходять численні гайди про те, як розібратися зі стрічкою Facebook і як змусити її показувати пости в міру виникнення. Twitter, схоже, чекає та ж доля, якщо сервіс вирішить піти по стопах американської соціальної мережі.

---------

Посилання: http://digest.subscribe.ru/inet