Смартфони загинаються

11:30, 29-02-2016

Група канадських дослідників створила перший прототип гнучкого смартфона на Android. Пристрій можна згинати, а також гортати на ньому сторінки, як в книзі.

Фахівці з лабораторії Human Media Lab Королівського університету в Кінгстоні представили повністю робочий концепт смартфона з абсолютною стійкістю до деформації. За основу був взяти сенсорний екран LG Display Flexible OLED з роздільною здатністю 1280 на 720 пікселів. Смартфон отримав назву ReFlex.

Видатна гнучкість досягнута в тому числі за рахунок того, що вся електроніка розташована з боків від OLED-дисплея. «Начинка» по краях не дасть згорнути смартфон в трубочку, але і не особливо обтяжує пристрій.

Детальні характеристики прототипу не розголошуються. Відомо, що пристрій працює на базі операційної системи Android версії 4.4 KitKat, а також обладнано датчиками згинання.

ReFlex успішно імітує згинання реальних об'єктів: власнику гаджета допомагають вібрація і звуки. Завдяки їм смартфон може створювати абсолютно реальне відчуття віртуальних об'єктів в руках.

За допомогою згинання ReFlex можна гортати сторінки книги: сильніше сгинаєте - швидше перегортуються сторінки.

Розробники також продемонстрували, як новий тип управління може оживити гру Angry Birds: користувач може фізично відчути силу натягу рогатки за допомогою інтенсивності вібрації і звуку.

Професор Королівського університету в Кінгстоні Роель Вертегааль розповів, що крім простого перегортання сторінок користувач може створювати закладки і позначки в книзі, переміщаючись по ним у віртуальній книзі ще швидше.

Це вигідно відрізняє використання згинаються пристроїв при читанні книг від звичайних планшетів і смартфонів. Завдяки фізичній відчуття від використання гаджета користувач поступово вчиться орієнтуватися в ньому без необхідності дивитися на екран.

Аналогічна взаємодія реалізовано в Angry Birds. При згинанні смартфона відповідно натягується праща в грі, а разом з цим вібрація дає відчуття натягу реальної рогатки. Після запуску птиці смартфон також вібрує.

На думку творців, гнучкі смартфони стануть масовими протягом п'яти років.

Дослідники не збираються зупинятися на досягнутому і будуть розвивати в першу чергу зворотну віддачу при використанні ReFlex. На їхню думку, поєднання двох інтерфейсів дозволяє інакше працювати з документами і літературою. Наприклад, в майбутньому за допомогою цієї технології буде в рази простіше переміщатися по довгим списками і великим текстам.

Раніше дослідники лабораторії Human Media Lab займалися розробкою іншого згинати смартфона, який був продемонстрований в 2011 році. Разом з Університетом штату Арізона в США і дослідниками з E-Ink Corporation був створений PaperPhone, який, на думку творців, був своєрідним «гнучким iPhone».

Крім дисплея, PaperPhone відрізнявся від ReFlex відсутністю фізичної імітації взаємодії з об'єктами, проте вже тоді смартфон оснащувався безліччю сенсорів для визначення форми і місця вигину корпусу.

«Він виглядає, відчувається і функціонує як маленький листок інтерактивної паперу. Ви контактуєте з пристроєм за допомогою згинань. Щоб перегорнути сторінку, потрібно поворушити куточок, а щоб щось написати на ньому, потрібно скористатися ручкою, - розповідав Вертегааль. - Це і є майбутнє. Через п'ять років всі портативні пристрої будуть такими ж на вигляд і на дотик ».

З чуток, свій згинається смартфон готують до випуску і великі виробники, такі як Samsung. Проект гнучкого смартфона від Samsung носить назву Project Valley. Компанія теcтірует дві версії смартфона, один з яких працює на чіпсеті Qualcomm Snapdragon 620, а другий - Snapdragon 820. Пристрій буде мати 3 Гб оперативної пам'яті і слот для MicroSD-карт.

Втім, як великі компанії, так і дослідники демонструють лише прототипи своїх технологій і не вирішуються на випуск нових типів пристроїв в серійне виробництво.

---------

Посилання: http://subscribe.ru//archive/media.today.exportfirst/201602/19160032.html/