Укр.

За крок до омріяної кар’єри: студенти ДУІКТ поділились враженнями про виробничу практику

18:26, 19-04-2024

Нещодавно завершився період виробничої практика студентів-третьокурсників кафедри Телекомунікаційних систем та мереж. Цього року місця проходження практики стали ще більш різноманітними. Студенти поділились своїми враженнями та досягненнями з місць проходження практики.

Курільчик Анатолій, проходив практику на підприємстві ТОВ «Фрінет»

"Я навчився виконувати монтаж оптоволоконного кабеля, зварювальні роботи по оптоволокну, тягнув лінію до абонентських терміналів, налаштовував маршрутизатори та абонентські термінали, виїжджав на ремонт до абонента. Виконав індивідуальне завдання від керівника; Зварював оптоволоконний кабель, роботу виконав на відмінно. Практикою задоволений. Тому що це моя майбутня професія".

Чабанюк Сергій, проходив практику  у компанії «Sigma Software»

"За час проходження виробничої практики, я отримав надзвичайно цінний досвід та знання, які сприятимуть розвитку мене, як спеціаліста. Робота в команді дозволила мені отримати реальний досвід роботи з різноманітними інструментами у сфері розробки та управління різними технологіями. Я отримав можливість прийняти участь в плануванні активностей, створити власну інфраструктуру, розробити автоматизовані процеси з розгортання та масштабування, а також налаштовувати моніторинг та логування для ефективного керування системою. Найбільш складним моментом було навчитися відрізняти звичайні моменти роботи системи від аномальних. Наприклад завантаження системи може змінюватися на 50-60 відсотків з-за не оптимізованої конфігурації скриптів або активностей команди, які можуть викликати ці позапланові навантаження. Окрім технічних аспектів, таких як налаштування середовища, роботи зі скриптами, практика також дала мені важливий досвід роботи в команді, взаємодії з командою та різними департаментами. А також успішно ознайомився з основними концепціями та інструментами DevOps, специфічними для хмарних середовищ.  Набув практичних навичок у роботі з хмарними платформами та інструментами автоматизації, що дозволить їм ефективно впроваджувати DevOps практики у своїх проектах".

Туркеня Богдан, проходив практику в компанії ТОВ ”Ком-Консультант”

"На цій виробничій практиці я навчився монтажу та демонтажу стійок, ознайомився з програмою Firebird та отримав багато корисної інформації для подальшого розвитку. Практикою задоволений, тому що отримав підтримку колег та невеликий стаж в роботі".

Савченко Владислав, проходив практику у «Спаському старостинському окрузі»

"Я, як студент, який проходив виробничу практику на посаді системний адміністратор, хотів би поділитися своїми враженнями про роботу на даному підприємстві. Протягом практики, мною було отримано глобальне уявлення про різні аспекти роботи системного адміністратора. За цей час я мав можливість зануритися в роботу IT-фахівця в середовищі органів місцевого самоврядування та набути цінного практичного досвіду. Було досить цікаво саме ознайомитись з роботою органів місцевого самоврядування, я побачив зсередини, як вони працюють, та краще зрозумів їхні потреби в IT-сфері. Окремо хотів би виділити дружній колектив, це справді чудова, злагоджена команда яка завжди була готова допомогти та дати пораду.

Загалом, мій досвід роботи в Спаському старостинському окрузі був дуже позитивним. Я отримав багато цінного досвіду та навичок, що дозволило мені розвиватися як професіонал у цій сфері. Дуже вдячний колегам за їх дружнє ставлення до мене, підтримку, професійність".

Кафедра щиро бажає студентам подальших професійних успіхів, які потенційно можуть базуватись на успішних результатах проходження практики!