Знання професійної англійської мови – важливе завдання підготовки менеджерів та аудиторів інформаційної безпеки

10:38, 04-12-2023

Відповідно до очікувань ринку праці та з урахуванням пропозицій компаній-партнерів кафедри важливе місце у підготовці фахівців з управління інформаційною та кібербезпекою займає вивчення професійної англійської мови.

Значної уваги при вивченні дисципліни «Стандартизація та сертифікація з управління інформаційною безпекою», яка базується на англомовних матеріалах провідних міжнародних організацій галузі інформаційної та кібербезпеки (ISO, ISACA, ISC2, NIST та інших), приділяється питанням професійної сертифікації з інформаційної та кібербезпеки.

Відкрите заняття доцента кафедри УІКБ, к.держ.упр., доцента Мужанової Т.М., яке відбулося за присутності науково-педагогічних працівників кафедри 20 листопада 2023 року, було присвячене вивченню структури та вимог до професійної сертифікації CISM.

Програма підготовки сертифікованого менеджера інформаційної безпеки від Міжнародної асоціації аудиту управління інформаційними системами ISACA є однією із найбільш впливових і затребуваних у галузі (входить у п’ятірку найкращих сертифікацій з кібербезпеки), а також цілком відповідає напрямку підготовки «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою».

Для управлінця у сфері інформаційної безпеки отримання такого сертифікату дає низку беззаперечних переваг, серед яких якісне підвищення свого професійного рівня на основі актуальної і всеохоплюючої програми підготовки, можливості кар’єрного зростання, оскільки працедавці дуже високо оцінюють зазначений сертифікат і нерідко вимога щодо його наявності є обов’язковою для працевлаштування на посаді менеджера інформаційної безпеки.

Таким чином, студенти спеціалізації УІКБ під час вивчення дисципліни «Стандартизація та сертифікація з управління інформаційною безпекою» не тільки вивчають англомовну лексику за фахом, відточують навички комунікації та сприйняття англійської мови на слух, але й формують уявлення про можливості професійної сертифікації у сфері інформаційної та кібербезпеки як засобу підвищення фахового рівня й підтримання належної обізнаності щодо актуальних тенденцій розвитку галузі та кращих практик захисту інформації.