Зустріч з представником компанії Harwind охорона даних та захист інфраструктури в цифровому просторі: зміцнення кібербезпеки в медицині на прикладі компанії Harwind

10:22, 25-12-2023

Вибір шляху розвитку в кібербезпеці є чи не найважчим і найважливішим кроком для першокурсника в його професійній кар'єрі. Аби допомогти студентам кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою з вибором галузі подальшого розвитку в університет був запрошений представник компанії Harwind.

Harwind – українська компанія, яка займається питаннями системного оснащення медустанов різних форматів прогресивним медичним обладнанням. За принципом: sale|service|training. Не просто продати і встановити, а підтримати, навчити і залишатися поруч — підхід, який допоміг їм за 8 років їх роботи завоювати довіру клієнтів. В результаті з обладнання, що надає компанія, клієнт не тільки отримує максимум користі для своїх пацієнтів, але й в процесі співпраці з ними опановує нові навички та знання, підвищуючи не тільки ефективність роботи своєї клініки, а й свою професійну цінність.

Вершигора Анатолій Миколайович розказав студентам про важливість охорони даних в сфері медицини, про те як налаштоване управління даними підприємства, контрактно-договірною діяльністю, клієнтською базою та про інші завдання, якими займається компанія.

Студентам було продемонстровано як працює вся система додатків Harwind та їх інтерфейс для ознайомлення. В доповіді Анатолія Миколайовича були надані різні розкриті питання, що стосуються напряму управління медичним оснащенням через певні додатки та сервіси. Таким чином першокурсники одразу можуть оглянути те, з чим вони будуть зустрічатись у своїй роботі вже через декілька років.

Доповідь була добре підготовлена та інформативна. Вона включала в себе змістовний аналіз кібератак на медичні установи, а також практичні поради щодо того, як захиститися від таких атак. Студенти активно брали участь у обговоренні доповіді, задаваючи питання та висловлюючи свої думки.

Студенти справді виявили неабиякий інтерес до кібербезпеки медичного обладнання. Вони дізналися про те, як медичне обладнання може бути вразливим до кібератак, які ризики та загрози існують та як їх мінімізувати. Вони також дізналися про те, як кібератаки на медичне обладнання можуть призвести до шкоди пацієнтам.

Зацікавленість студентів у кібербезпеці в медицині є позитивним знаком. Це означає, що вони розуміють важливість кібербезпеки в галузі охорони здоров'я і будуть вчитись сумлінніше для подальшого розвитку захисту цієї сфери.

Студенти після доповіді Анатолія Миколайовича обговорювали між собою, як кібербезпека в медицині може вплинути на їхню майбутню роботу в галузі охорони кіберпростору. Ця доповідь підняла інтерес студентів до навчання і зацікавила їх в можливості працевлаштування і дослідження цієї сфери.