Тренди кібербезпеки та їх врахування у оновленій освітній програмі «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою»

11:41, 11-01-2024

Інформація відіграє важливу роль у житті суспільства, як у повсякденному, так і науковому, оскільки слугує джерелом отримання знань, формує уявлення про процеси, що відбуваються навколо та дозволяє робити висновки щодо проблемних дослідницьких питань. Захист інформації є важливим аспектом працездатності бізнес-структур. Зважаючи на тенденцію до зростання кібератак на ресурси державних установ та підприємств, об’єкти критичної інфраструктуру, бізнес-структури, важливо дбати про кіберзахист ІТ-інфраструктури, щоб запобігти її пошкодженню або руйнуванню.

Дослідивши тренди кібербезпеки, відзначається, що компанії мають дбати про вирішення питань щодо управління конфіденційною інформацією для того, щоб клієнти мали високу довіру та співпрацювали. Активне використання Інтернету речей стимулює підприємства захищати пристрої, вибудовуючи політику інформаційної безпеки та оновлюючи її відповідно до появи можливих загроз, реагувати на інциденти. Одночасно, важливо приділити увагу питанням навчання персоналу основним питанням кібербезпеки, щоб убезпечити їх від фішингу.

Крім того, посилюються потреби у інформаційному та кіберзахисті із вторгненням агресора в Україну, нині ведеться справжня інформаційна та кібервійна, тому кібербезпека є важливою для протидії загрозам, а також стає пріоритетним питанням для розвитку країни.

Фахівці у даній сфері є затребуваними для ведення інформаційної та кіберборотьби, саме у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій на кафедрі Управління інформаційною та кібернетичною безпекою здійснюється підготовка фахівців за освітньою програмою першого (бакалаврського) рівня «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» та другого (магістерського) рівня вищої освіти «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» у відповідності до сучасних вимог ринку та трендів кібербезпеки.

Наші здобувачі отримують знання та навички:  здійснення захисту комп'ютерних систем від атак хакерів; адміністрування комп'ютерних мереж, проведення аудиту інформаційної безпеки; управління кібербезпекою; оцінки рівня захищеності інформації; криптографічного захисту інформації; використання сучасних технологій для інформаційних комунікацій та їх захисту, крім того, вивчають іноземну мову (англійську) за професійним спрямуванням на 3-му та 4-му курсах.

Ознайомитися із інформацією щодо підготовки, формування знань, навичок, які здобувають фахівці з кібербезпеки у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій на кафедрі Управління інформаційною та кібернетичною безпекою, можна скориставшись посиланнями нижче:

Формуємо знання, навички для побудови надійного, безпечного інформаційного та кіберсередовища, інформаційної ІТ-інфраструктури, здійснюємо пошук нових ідей та технологій у галузі захисту інформації разом у

Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій!