Укр.

ПАТ «ФЕД» завершує створення теплообмінника

09:51, 12-03-2016

Згідно з контрактом, ескізний проект повинен бути наданий замовнику у першому кварталі 2016 року.

За словами співрозмовника агентства, теплообмінник є спільною розробкою компанії "ФЕД" та Національного аерокосмічного університету ім. Н. Е. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". Він призначений для акумулювання енергії, що виділяється в процесі роботи систем супутника, при якій відбувається як нагрівання так і охолодження елементів космічного літального апарату. В теплообміннику енергія накопичується і в потрібний момент вона передається іншим системам супутника.

За словами головного конструктора "ФЕД" Сергія Шанькина, основними перевагами теплообмінника харківської розробки мала вага і відсутність рушійних елементів.

"В цьому пристрої немає ніяких джерел, які споживали б енергію. Будь зовнішнє джерело, який змушує або нагріватися, або охолоджувати елементи, крім того, що це пристрій, це ще і додаткову вагу. А чим менше маса супутника, тим дешевше його виведення на орбіту. Друге – це принципово новий підхід у створенні конструкції, що виключає будь-які рухомі елементи. Можна сказати, що наш теплообмінник є більш монолітним - в ньому немає ні елементів обертання, ні пристроїв, які могли б через якийсь час вийти з ладу", - сказав С. Шанькін.

Кафедра Космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій

Спеціалізація: Супутникові телекомунікації та навігаційні системи

За даною спеціальністю здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій супутникового зв’язку, глобальних навігаційних систем, дистанційного зондування Землі а також забезпечення швидкого доступу до мережі Інтернет, на базі технології MPLS.

Спеціалізація: Супутникові телекомунікації та навігаційні системи